نقل و انتقالات پرسپولیس/ شرط پرسپولیسی شدن آل کثیر مشخص شد

رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره  اینکه دغدغه هواداران این تیم میزبانی لیگ قهرمانان آسیا است و چه اقداماتی در این زمینه کردید،  اظهار کرد: جا دارد از وزیر امور خارجه تشکر کنم که هفته گذشته طی یکی، ۲ مذاکره‌ای که داشتیم قرار شد با وزیر امور خارجه عربستان صحبت کند.  همچنین پس از آن طی صحبتی که با تاج داشتیم او مذاکراتی را با رئیس فدراسیون فوتبال عربستان داشت و اگر ظرف یکی، ۲ روز آینده توافق نهایی انجام شود و تفاهم نامه‌ای بین فدراسیون‌های ۲ کشور صورت بگیرد در آن صورت تیم‌های ایرانی هم می‌توانند میزبان تیم‌های عربستانی هم باشند.

در عمان میزبان حریفان آسیایی خواهیم بود 

او درباره اینکه اگر  تیم پرسپولیس نتوانست در ورزشگاه آزادی از رقبای خود در لیگ قهرمانان آسیا میزبانی کند در کدام کشور مسابقات را برگزار می‌کنید، گفت: اگر قرار به بازی در زمین بی طرف باشد، ما در عمان میزبان حریفانمان خواهیم بود. به نظرم  ۷۰، ۸۰ درصد توافق بین کشور‌های ایران و عربستان برای میزبانی لیگ قهرمانان آسیا انجام می‌شود.  

درویش درباره اینکه باشگاه پرسپولیس می‌تواند  با حضور هواداران خود به مصاف حریفان آسیای برود، گفت: متاسفانه به خاطر رای محرومیت در بازی اول از حضور هواداران خود محروم هستیم و ان شا الله از بازی بعدی بتوانیم هواداران خود را داشته باشیم که سرمایه اصلی ما هستند.

گل محمدی با ملاطفت با بازگشت آل کثیر موافقت می کند 

او درباره اینکه بحث جذب مهاجم در تیم پرسپولیس خیلی داغ است و شایعه بازگشت  عیسی آل کثیر مطرح شده است، گفت: البته این بستگی به خود آل کثیر دارد که ببیند موقعیتش به چه صورت است و اگر بازیکن آزاد هست و تمایل داشته باشد با او مذاکره می‌کنیم. البته مهم این است که کادر فنی هم با بازگشت این بازیکن موافق باشد. گل محمدی هنوز اعلام آمادگی نکرده است، اگر آل کثیر  قصد داشته باشد برگردد، گل محمدی با ملاطفت خود قبول می‌کند برگردد.

گل محمدی بازیکن شاخصی را هنوز پیدا نکرده است 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه بازیکنی در پنجره فیفا می‌گیرند، گفت: گل محمدی نزدیک ۵۰ بازیکن را رزومه شان را دیده است، اما بازیکن شاخصی که بتواند برای پرسپولیس مثمرثمر باشد هنوز پیدا نکرده است. اگر آل کثیر برگردد به طبع لیست ما پر می‌شود و نمی‌توانیم بازیکن خارجی بگیریم.

نباید همیشه که بازیکن چهره بیاوریم 

او درباره اینکه پرسپولیس با این شرایط می‌تواند با تیم‌های آسیایی مقابله کند، گفت: صددرصد، همیشه که نباید بازیکن چهره بیاوریم و بازیکنان جوان و آینده دار ما بسیار شرایط خوبی دارند و شهاب زاهدی هم داریم و روز به روز بهتر می‌شود و بیشتر در خدمت تیم است و یقینا شما خواهید دید که بازیکنان ما مثمرثمر خواهند بود.

پیشکسوتان سرمایه باشگاه پرسپولیس هستند 

درویش درباره اینکه پیشکسوتانی همانند محرمی و رهبری فرد از رفتار مسئولان و گل محمدی گلایه دارند، گفت: پیشکسوتان سرمایه‌های باشگاه هستند و برای ما قابل احترام و بزرگ هستند، اما همین مجتبی محرمی نزدیک به ۳۵ سال است که از دوستان نزدیک من هست و هفته قبل  پیش محرمی بودم و قرار شد به باشگاه بیاید تا در خدمتش باشم. پیشکسوتان دیدگاه‌های متفاوتی دارند و تعدد افکار اختلاف نظر هم می‌آورد و باید این موضوع باشد که خدای نکرده در صورتی که ضعفی وجود داشته باشد آن ضعف‌ها برطرف شود.

بابت تبلیغات محیطی دریافتی نداشتیم 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه بحث تبلیغات محیطی به کجا انجامید، گفت: متاسفانه ما هنوز نمی‌توانیم کدام قانون است که علی الظاهر منبع درآمدش را نمی‌دانیم چه چیزی است. ما بابت تبلغات محیطی هیچ ریالی از سازمان لیگ دریافتی نداشتیم و قرار است محاسبه کنند و به ما پول بدهند. پارسال از تبلیغات دور زمین  چند ثانیه اش را به ما دادند، اما امسال اتفاقی رخ نداده است.

پاداشی بابت قهرمانی ها نگرفتیم 

او افزود: من کاری به تبلیغات دور زمین ندارم.  بلیت فروشی نداریم و تبلیغات دور زمین در زمان میزبانی برای ما نیست و بیمه آزادی هم توقع دارند که  ما بدهیم و در آمد ما از کجا هست. ما نه صنعتی هستیم و نه معدنی هستیم و دولت هم می‌گوید که نمی‌توانیم برای ورزش قهرمانی بودجه بدهیم. قهرمان هم ۲، ۳ دوره شدیم هیچ پاداشی برای قهرمانی نگرفتیم. تحلیل گران و اقتصاد دانان بگویند چکار کنیم. ما یک پیراهن داریم و از محل پخش تلویویزنی هم یک ریال درآمد نداریم. منبع درآمد ما و باشگاه استقلال که ۲۰، ۳۰ میلیون هوادار داریم از کجا باید باشد. ما گفتیم و شما منعکس کردید اثرش چه بوده است؟

اجحاف  نیست که ما در  لیگ قهرمانان آسیا قهرمان بشویم 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: این یک همیت ملی را می‌طلبد که باید با هم بیایند و فکری برای ایران کنند. ما ۲ روز دیگر باید راهی  جام باشگاه‌های آسیا شویم و ۵۰۰، ۶۰۰ میلیون دلار هزینه تیم عربستانی است. به نظرتان اجحاف نیست که ما در این رقابت‌ها قهرمان بشویم. امکانات، پول و زمین نداریم و پول به حق ما هم نمی‌دهند و توقع زیاد هم دارند. این همه هوادار داریم و ۲۰، ۳۰ میلیون طرفدار دلخوشی شان همین فوتبال است. این فوتبالی که آرامش به جامعه می‌دهد  و جوان را شاداب می‌کند حیف نیست این دلخوشی را از هواداران بگیریم.

باید درآمد پایدار داشته باشیم 

درویش درباره جلسه با مسئولان ورزش برای درآمد تبلیغات محیطی گفت: هنوز به نتیجه‌ای نرسیدیم و درآمد آن چنانی ندارد. ما باید به دنبال درآمد پایدار باشیم. یکی از شاخصه‌های‌ ای اف سی برای سال آینده همین الزام درآمد حاصل از حق پخش است. درآمد طی چه فرایندی به حساب باشگاه رفته است. همت خوبی از فدراسیون فوتبال، کمیسیون تلفیق مجلس و کمیسیون فرهنگی باید صورت بگیرد که راهکار‌هایی را اعلام کنند که تیم‌ها بتوانند از حقوق به حق خود بهره‌مند شوند. ۱۰ درصد سهام فروخته شده است و یک درصد سهام ۳۲۱ تومانی خریدم، اما حق الناس است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه پول سهام را باشگاه خصوصی سازی اجازه برداشت نداده است، گفت: یک مقدار حدود ۳۰ میلیارد تومان را اجازه دادند برداریم. ما چیز زیادی نخواستیم و گفتیم همانطور که باشگاه استقلال توانست پول سهام را بگیرد به ما هم بدهند.

مبلغ ۳.۵ میلیون دلار از AFC طلب داریم

او درباره مطالبات باشگاه پرسپولیس در‌ ای اف سی گفت: جلسات خوبی داشتیم و طی هفته گذشته که وزیر امور خارجه مالزی به ایران آمده بود در یکی از جلسات موضوع مطالبات ما از‌ای اف سی مطرح شد. مبلغ ۳.۵ میلیون دلار از AFC طلب داریم و در حال پیگیری گرفتن این پول هستیم. بانک‌های مالزی اجازه برداشت آن پول را نمی‌دهند که نامه‌ای از ما و فدراسیون فوتبال در جلسه وزرای خارجه ۲ کشور مطرح شد و قرار است پیگیری کنند تا ببینیم که به نتیجه برسیم.

مطابق قانون باید نتایج بازی‌های سپاهان تغییر کند

بازی‌های سپاهان به خاطر رعایت نکردن سقف بودجه باید ۳ بر صفر شود، گفت: فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی باید در این باره اصرار داشته باشند. قانونگذار زمانی که این قانون را گذاشته این موضوع را عنوان کرده است که اگر قراردادی رعایت نشود و تیمی سقف بودجه را رعایت نکند نتیجه ۳ بر صفر می‌شود و چند تا از قرارداد‌های باشگاه سپاهان نرمال نیست. حداکثر افزایش قرارداد ۲۵ درصد است و مطابق قانون باید نتایج بازی‌های سپاهان تغییر کند.

درویش درباره روند جذب مهاجم خارجی از سوی باشگاه پرسپولیس گفت: این موضوع باید از طریق کادر فنی مشخص شود. البته بازیکنی که بتواند بهتر از بازیکنان داخلی باشد و نتیجه بازی را عوض کند در نهایت نتوانستند پیدا کنند. ما مثل تیم‌های دیگر نیستیم وباید سقف قرارداد را رعایت کنیم و بازیکن میلیون دلاری نمی توانیم جذب کنیم.

درویش