به گزارش افکار نیوز ،پيمان فخري در گفتوگو با ايسنا ، اردوي بلاروس را براي مجتبي عابديني مناسب ارزيابي كرد و گفت: عابديني پس از چند روز استراحت به دليل سرماخوردگي به اردو بازگشته و اين روزها تمرينهاي سبكتري خواهد داشت. تا بيست و دوم تير ايران است و برنامههاي سبكي دارد تا پس از اعزام به بلاروس برنامههاي پرفشارش را در كنار شمشيربازهاي بلاروس ادامه دهد. مطمئنا در اين كمپ مشترك برنامههاي پرفشاري دارد. شمشيربازهاي بلاروس در جايگاه نخست رنكينگ جهاني قرار دارند و به طور تيمي سهميه المپيك گرفتهاند و ورزشكاران قدرتمندي دارند.

وی با اشاره به آمادگی عابدینی، ادامه داد: تمرین و مسابقه برابر شمشیربازهای این کشور فرصت خوبی است تا عابدینی بتواند آمادگی‌اش را بیشتر کند. فرصت بزرگی برای نماینده شمشیربازی ایران در المپیک ایجاد کردیم تا پیش از آغاز این رویداد مهم ورزشی بتواند برابر حریفانی نامدار در عرصه جهانی خودش را محک بزند. البته عابدینی در رقابت‌هایش به شمشیربازهای بلاروس برخورد نخواهد کرد، اما می‌تواند از قدرت آنها برای گرفتن نتایجی مناسب در لندن استفاده کند.

دبیر فدراسیون شمشیربازی در پاسخ به این سوال که امکان برخورد نماینده‌های رژیم اشغالگر قدس در المپیک وجود دارد یا خیر؟ بیان کرد: هیچ کدام از شمشیربازهای رژیم اشغالگر قدس در اسلحه سابر سهمیه نگرفته‌اند و در المپیک حضور ندارند.

فخری که به عنوان مربی در کنار مجتبی عابدینی در لندن حاضر خواهد بود به روزهای پیش‌روی ورزشکار ایرانی اشاره کرد و گفت: روزهای کمی به آغاز المپیک باقی مانده و عابدینی باید هم از نظر فنی و هم از نظر روانی به اوج آمادگی‌اش برسد. این روزها اهمیت بالایی دارد و باید بیش از همیشه دقت و توجه داشته باشیم تا نماینده ایران در المپیک بتواند با به نمایش گذاشتن عملکردی شایسته نتایج قابل قبولی نیز بگیرد.

دبیر فدراسیون شمشیربازی درباره برنامه تیم‌های ملی شمشیربازی ایران نیز به ایسنا گفت: تا شش ماه بعد از المپیک هیچ رویداد ورزش مهمی پیش روی تیم‌های ملی ما نیست و فدراسیون برنامه‌های ویژه‌ای برای جوانان و نوجوانان دارد. از بیستم تا بیست و نهم تیر رقابت‌های قهرمانی کشور آقایان و بانوان و در دو بخش جوانان و نوجوانان برگزار می‌شود که نزدیک به پانصد شمشیرباز در آن حاضر می‌شوند که از نظر کمی رکورد خوبی است. در این رقابت‌ها وضعیت ورزشکاران را ارزیابی می‌‌کنیم تا پس از آن بهترین نفرات را زیر نظر بگیریم و تیم ملی جوانان را برای قهرمانی آسیا آماده کنیم.

فخري افزود: رقابتهاي قهرماني آسيا مهر سال جاري در اندونزي برگزار ميشود و فدراسيون برنامههايش را با توجه به اين رقابتها ادامه ميدهد تا بتوانيم در اين عرصه نيز نتيجه خوبي بگيريم.