به گزارش افکارنیوز ،احمد باغبانباشي در گفتوگوبا ایسنا، در خصوص وضعیت حاكم بر فوتسال اظهارکرد: شرایط مبهم است و همه تيمها و بازيكنان در بلاتکلیفی به سر میبرند و این امر برای تیم ملی که تمام هم و غماش برای جام جهانی است و میخواهد عرض اندامی کند شرایط بسیار بدی است و مطمئن باشید به مشکل برخواهیم خورد.

وی با بیان اینکه هیچ ملی پوشی حاشیه امنیت ندارد، تصریح کرد: باید بگویم که وضعیت قرمز است و فدراسیون نشینان و هر کسی در هرمقامی است باید سفره این کار را جمع کند تا تیم ملی که از همه چیز مهمتر است برای جام جهانی آماده شود و امیدوارم همه دست به دست هم دهند که فوتسال ایران سقوط نکند.

باغبانباشی با بیان اینکه قهرمانی گیتی پسند را تبریک می‌گویم و به هرحال فارغ از هر مشکلی خوب است که یک تیم ایرانی قهرمان شده، عنوان‌کرد: باید زیرسازی درستی انجام شود و این اتفاقات درسی برای فوتسال شود تا آقایان متوجه شوند چگونه باید مدیریت کنند تا به مشکل برنخوریم.

سرمربی سابق فیروزصفه با بیان اینکه شکایت به فیفا فقط به فوتسال ایران ضرر می‌زند و باید عاقلانه برخورد کنیم، ادامه داد: این کار از اول مشکل داشت، ولی به هرحال آبی است که ریخته شده و باید هوشیار باشیم تا به تیم یا شخص خاصی ضربه نخورد.

وی با بیان اینکه ماهان یکی از ستون‌های فوتسال ایران است و حرفه‌ای‌تر از ماهان نداریم، یادآورشد: فوتسال به ماهان بر می‌گردد و باید ماهان را نگه داریم و خدای نکرده کاری نکنیم که فوتسال به ۱۵ سال پیش برگردد.