به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس ، نشست خبری فدراسیون شطرنج امروز در حالی برگزار شد که محمدجعفر کامبوزنیا رئیس فدراسیون شطرنج به علت برگزاری جلسهای در پایان نشست حاضر شد و پس از صحبت کوتاهی و پاسخ به چند سوال نشست را ترک کرد.

این در حالی بود که معمولا نشست‌ها را خبرنگاران با روسای فدراسیون‌ها برگزار می‌کنند و سوال‌های اصلی را این رئیس فدراسیون است که باید جواب دهد. هرچند که در این نشست دبیر فدراسیون و نائب رئیس حضور داشتند اما خبرنگاران برای پوشش و سوال از رئیس فدراسیون در نشست حاضر می‌شوند تا بتوانند مسائل مربوط به آن رشته را از شخص اول فدراسیون بپرسند.

در این نشست هادی کریمی دبیر فدراسیون، علیرضا شفیعی نائب رئیس فدراسیون و خسرو شیخ هرندی سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران به سوالات خبرنگاران جواب دادند.

هرندی در واکنش به سوال یک خبرنگار بسیار ناراحت شد. هنگامی که خبرنگاری از او درباره حضور سارا خادم در مسابقات رده‌های سنی آسیایی در رده سنی زیر ۱۸ سال سوال پرسید وی بسیار ناراحت شد.

خبرنگاری از او پرسید که آیا بهتر نبود خادم در رده سنی زیر ۱۶ سال شرکت می‌کرد تا می‌توانست به مدال طلا برسد و ایران با توجه به این مدال عنوان قهرمانی را از آن خود کند در حالی که خادم در رده سنی زیر ۱۸ سال شرکت کرد.

هرندی از این سوال خبرنگار بسیار ناراحت شد و گفت: متاسفانه برخی‌ها سوالاتی را مطرح می‌کنند که آگاه به آن نیستند. منظورم شما نیستید اما برخی خبرنگاران سوالاتی را عنوان می‌کنند که از شخص دیگری گرفته‌اند نه اینکه خود رفته و به آن موضوع رسیده باشند. متاسفم که چنین سوال‌هایی در نشست پرسیده میشود و ما دنبال اما و اگر‌ها فقط هستیم.

خبرنگار مربوطه زمانی که واکنش هرندی را از سوال خود دید گفت: ما قشر خبرنگار فقط به دنبال شفاف‌سازی و پاسخ درست مسائل هستیم و هیچ قصد و غرضی از سوال نداریم و فقط می‌خواهیم توضیحات کامل و جامع داده شود. من در ابتدای صحبت‌های خود نیز عنوان نائب قهرمانی آسیا را تبریک گفتم و عنوان کردم که کار بسیار بزرگی بود.

هرندی بار دیگر یادآور شد: من ناراحت نشدم اما باید بدانید که ما با این مدال طلا هم عنوان قهرمانی را کسب نمی‌کردیم که حالا بخواهیم به این مسائل دامن بزنیم.