به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، امیر قلعهنویی در خصوص آخرین شرایط استقلال در اردوی ترکیه صحبت کرد.

فارس: شرایط استقلال چگونه است؟

همه چیز عالی است و تمرینات بسیار خوبی را پشت سر می‌گذاریم. دو بازی خوب در ترکیه انجام دادیم و جا دارد به عبدالله ویسی تبریک بگویم که تیم خوبی را جمع و جور کرده و مقابل ما بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشت. قرار است فردا با یک تیم لیگ برتری کشور ترکیه بازی دوستانه‌ای انجام دهیم و رفته رفته به شرایط ایده‌آل نزدیک شویم.

فارس: روند اردو چگونه است؟

طبیعتا پیش از فصل تمرینات پرفشاری انجام داده‌ایم. بازیکنان ما به این باور رسیده‌اند که اگر خوب تمرین کنند و اگر محکم باشند جایشان در ترکیب اصلی است. همه می‌دانند بازی هجومی، جنگنده و فیزیکی را از بازیکنانم می‌خواهم و همیشه این مسئله را سرلوحه کارم قرار داده‌ام.

فارس: این روزها بحثکاپیتانی استقلال سر و صدای زیادی به پا کرده و همه منتظر اظهار نظر شما هستند.

وقتی این مسائل را می‌شنوم خنده‌ام می‌گیرد. ما در یک جو کاملا صمیمی و خوب هستیم و فضای تیم استقلال بسیار عالی است. تنها بحثی که در اردوی استقلال اتفاق نیفتاده، ‌ ‌کاپیتانی است که خیلی ساده بزرگترهای تیم جلسه گذاشتند. برایم با ارزش است که پژمان منتظری با توجه به اینکه مهدی رحمتی گلر اول تیم ملی است و نیاز به روحیه دارد خواست که بازوبند کاپیتانی را به او بدهیم.

از شما می‌خواهم این مسئله را حتما بنویسید که منتظری امسال دو کار بسیار مردانه انجام داد. اول اینکه از یک قرارداد آنچنانی از یک تیم قطری گذشت در حالی که شما می‌دانید خیلی‌ها به خاطر پول از استقلال جدا شدند. دوم اینکه منتظری خودش کاپیتانی را به مهدی رحمتی داد. به جمع بندی رسیدیم که این اتفاق افتاده و با فتح الله‌زاده تماس گرفتیم و گفتیم نظر بازیکنان این است و منتظری هم معرفت به خرج داد. ما یک تیم هستیم و از همین جا از طریق شما از پژمان منتظری تشکر می‌کنم که مردانگی را ثابت کرد.

فارس: اما در این یکی دو روز همه می‌گفتند اتفاقات زیادی در اردوی استقلال به خاطر کاپیتانی رخ داده است.

وقتی می‌بینند که با این همه مشکلات تیم ما روی پای خود ایستاده معلوم است که راهکار دیگری جز بر هم زدن نظم استقلال ندارد. از همین جا از فتح‌الله‌زاده تشکر می‌کنم که بازیکنان مد نظر ما را گرفت و اکثر بازیکنان فصل گذشته را حفظ کرد و این وظیفه من است که به عنوان مسئول فنی از ایشان تشکر کنم.

همه کارهایمان را با هماهنگی مدیرعامل انجام می‌دهیم و وقتی با منتظری و دیگر بازیکنان جمع بندی کردیم به فتح‌الله‌زاده زنگ زدیم و گفتیم نظر بازیکنان این است. خیلی‌ها دوست ندارند هماهنگی ما را ببینند و نمی‌دانم چرا برایشان مهم است که استقلال نتیجه نگیرد. الحمدالله با گذشتی که بازیکنان داشتند یک برد بزرگ به دست آوردیم و منتظری به خاطر این تیم هم از پول گذشت، هم از کاپیتانی استقلال.

فارس: بازی تدارکاتی فردا را بر چه مبنایی برنامه‌ریزی کردید؟

دستاورد ما این است که نقاط ضعف و قوت را بررسی کنیم و بر اساس بازی اول با آلومینیوم هرمزگان در لیگ برتر شرایط تیم را بسنجیم.

فارس: این روزها شایعه بازگشت جباری به استقلال دوباره مطرح شده و ظاهرا فتح‌الله‌زاده همه چیز را به شما و امیری واگذار کرده است.

جباری جزء سرمایه‌های استقلال است و فتح‌الله‌زاده هم دوست دارد او در استقلال بماند و من هم فکر می‌کنم در این یکی دو روز طوری جمع بندی کنیم که این بازیکن در استقلال بماند.

فارس: صحبت خاصی ندارید؟

هماهنگی لازم را داریم و جا دارد از معاون باشگاه استقلال علی امیری، کادر فنی و تمام بازیکنان تشکر کنم و مطمئن باشید تیم بسیار خوب و هماهنگی را به مسابقات میفرستیم. از برخی رسانهها توقع داریم به جای اینکه نظم استقلال را به هم بریزند به فکر کمک به ما باشند البته اگر دلشان به حال فوتبال میسوزد. شاید عدهای خط میگیرند اما با این حال از آنها میخواهم خیلی از مسائل را با هم قاطی نکنند. این را هم بگویم تمام مسئولیتها در استقلال شفاف است و هیچ کس در کاری دیگری دخالت نمیکند. امیدوارم این چند روز مشکلات مالی حل شود تا قبل از بازی با آلومینیوم هرمزگان از لحاظ روحی و بدنی به شرایط مطلوب دست پیدا کنیم.