دلخوری بازیکن سپاهان| این بازیکن سپاهان جدا می شود؟

  سپاهان در دو فصل متوالی نمایش بهتری نسبت به سالیان قبل داشته و از نظر سبک بازی و امتیازگیری موفق کار کرده و حالا هم یکی از گزینه‌های جدی قهرمانی با ستاره‌های پرشمارش به حساب می‌آید که میلاد زکی‌پور یکی از آن‌هاست؛ مدافع چپی که در تمام مسابقات این فصل به میدان رفته و یکی از بهترین‌هایشان بوده.

میلاد زکی‌پور که سال گذشته بین دو راهی سپاهان و پرسپولیس، اصفهان را انتخاب کرد و شاگرد ژوزه مورایس شد، در طول یک فصل و نیم اخیر جزء بهترین‌های طلایی پوشان بوده که در کنار نمایش موثر در فاز دفاعی، در بخش هجومی هم با پاس گل‌ها و گلزنی‌های خود درخشان ظاهر شده که حالا امیدوار به تجربه قهرمانی با این تیم است.

این مدافع چپ سابق استقلال که در فروردین‌ماه امسال نخستین بازی ملی خود را زیر نظر امیر قلعه‌نویی انجام داد، با وجود درخشش قابل توجه در سپاهان به اردوهای ملی دعوت نشده ولی همچنان امیدوار به رقم خوردن این اتفاق است و می‌خواهد دوباره شانس بازی ملی را پیدا کند.

زکی‌پور ازجمله بازیکنانی است که کمتر مصاحبه می‌کند و علاقه‌ای ندارد به مسائل حاشیه‌ای بپردازد، اما وقفه مسابقات لیگ برتر و شرایط خوب خود و تیمش فرصتی قرار داد تا گفت‌وگویی با خبرنگار ما داشته باشد.

بولت ذوب آهناوضاع سپاهان در فیفا دی چطور است؟

تیم ما تقریبا خالی از بازیکن شده بود ولی یکی، دو روز است که بچه‌های جوان‌تر برگشتند و تمرینات یک مقدار بهتر از قبل دنبال می‌شود. من و همه بچه‌های تیم با انگیزه زیاد خودمان را آماده می‌کنیم و منتظر هستیم تا دوباره در مسابقات آسیایی و لیگ بازی کنیم، نتیجه بگیریم و موجب خوشحالی هواداران شویم.

بولت ذوب آهنسپاهان در فصل جدید نمایش خوبی داشته ولی الان در رده پنجم هستید؛ می‌توانید دوباره به صدر برسید؟

همان‌طور که خودتان می‌دانید جایگاه واقعی ما پنجم جدول نیست و اگر 4 امتیاز را به ناحق از ما کم نمی‌کردند، همین حالا 19 امتیاز داشتیم و تیم دوم بودیم؛ ضمن اینکه دو مسابقه معوقه هم داریم که اگر برنده شویم، از بقیه تیم‌ها فاصله می‌گیریم و دوباره به جایگاه واقعی خودمان که صدر جدول است، می‌رسیم.

بولت ذوب آهنگفتی ناحق 4 امتیاز کم کردند، اما سازمان لیگ و کمیته انضباطی قوانین خاص خودشان را گذاشتند و همین کسر امتیاز برای پرسپولیس هم اتفاق افتاد.

من کاری به بقیه تیم‌ها ندارم، اما واقعا چرا سپاهان 4 امتیاز و بقیه کمتر؟ این داستان هنوز برای من به‌عنوان یک بازیکن فوتبال، نه بازیکن سپاهان، هضم نشده و عجیب است. چطور محاسبه کردند که 4 امتیاز کم شود؟ مگر ما بازیکنان یا هواداران تخلف کردیم که حق ما را گرفتند؟ حقی که با تمرینات سنگین در پیش‌فصل و همه وجودمان در زمان مسابقات جمع کردیم ولی به یک‌باره از ما گرفته شد. ما به قانون احترام می‌گذاریم ولی وقتی می‌گویم ناحق، به‌خاطر این است که حق ما بازیکنان خورده شده و نتایجی که خیلی سالم در زمین گرفتیم و حق ما بود را کسر کردند.

بولت ذوب آهنبه نظرت این 4 امتیاز در پایان فصل ممکن است از قهرمانی شما جلوگیری کند؟

ببینید فوتبال غیر قابل پیش‌بینی است و نمی‌شود از حالا به‌طور قاطع گفت با این 4 امتیاز قهرمان می‌شویم یا قهرمانی از دست ما می‌رود ولی قطعا در روحیه همه تیم تاثیر گذاشت و نتیجه‌اش هم یک باخت و یک مساوی بود. با این حال خدا را شکر الان همه به شرایط و روحیه‌ی خوب برگشتیم و می‌خواهیم حتی در این شرایط هم تیم را به صدر جدول برسانیم.

بولت ذوب آهنپس دلیل فراز و نشیب سپاهان در این فصل را همین مسئله می‌دانی؟

به نظرم ما سیر نزولی نداشتیم که بخواهیم از آن عبور کنیم؛ ما فقط گرفتار یک بحرانِ غیر فوتبالی با کسر امتیاز شدیم که خوشبختانه از آن شرایط رد شدیم و حالا دوباره در مسیر بردهای متوالی در لیگ و آسیا قرار گرفتیم و می‌خواهیم آن را ادامه بدهیم؛ وگرنه هیچ مشکل دیگری وجود نداشته و ندارد.

بولت ذوب آهنکیفیت سپاهانِ مورایس در این فصل با سال گذشته چه تفاوتی دارد؟

خودتان می‌بینید با شناخت بهتری که آقای مورایس از لیگ ایران پیدا کرده، تیم امسال به مراتب کیفیت بهتری نسبت به فصل قبل دارد و در کنار شکل بازی زیبای تیم که خوشبختانه باب میل هواداران عزیزمان است، یک نمایش کاملا هجومی در تمام مسابقات داخلی و آسیایی داریم و این اتفاق هم مطمئنا با شناخت بیشتر سرمربی تیم از بازیکنان و شرایط مسابقات به‌دست آمده است.

بولت ذوب آهنمورایس این فصل یک مقدار عصبی‌تر و درعین حال با فضای فوتبال ایران آپدیت شده چون کنفرانس‌های جنجالی تا اینجای فصل کم نداشته. این به نفع سپاهان هست؟

همان که گفتم. با فوتبال ایران آشنا شدند و راه و چاه را یاد گرفتند (با خنده). هم از نظر فنی هم سایر مسائل. بالاخره آقای مورایس یکی از بزرگترین مربیان حال حاضر آسیا و جزء فنی‌ترین مربیان جهان است و سال‌ها کار کردن در کنار ژوزه مورینیو به خوبی این مورد را نشان می‌دهد.

بولت ذوب آهنارتباط خودت با مورایس چطور است؟

عالی عالی. خوشبختانه سرمربی تیم یک جو کاملا صمیمانه در تیم به وجود آوردند که همه با هم همدل و رفیق هستیم. از مدیریت باشگاه گرفته تا سرمربی، کادر فنی، بازیکنان و سایر عوامل تیم و البته نقش آقای مورایس در رقم خوردن این اتفاق بیشتر از همه است. با بنده هم مثل همه بازیکنان ارتباط خوبی دارند و من هم سعی می‌کنم بهترین عملکردم را برای موفقیت ایشان و باشگاه بزرگ سپاهان داشته باشم.

بولت ذوب آهنوقتی به سپاهان آمدی یک رقیب سرسخت مثل امید نورافکن داشتی ولی عملکردت در دفاع چپ آنقدر خوب و درخشان بود که مورایس مجبور شد پست امید را تغییر بدهد و در همه بازی‌ها از تو استفاده کند.

در فوتبال اگر رقابت نباشد، هیچ تیم یا مربی و بازیکنی به موفقیت نمی‌رسد و من هم از نخستین روز بازی به خوبی این مسئله را درک کردم و در هر تیمی ازجمله سپاهان و استقلال حضور داشتم، رقبای خوبی سر راهم قرار گرفتند که موجب شدند من تلاشم را چند برابر کنم. همیشه تمام وجودم را در تمرینات و بازی‌های سپاهان گذاشتم تا بهترین نمایش را داشته باشم و امیدوارم بازهم بهتر کار کنم.

بولت ذوب آهندر استقلال و گل‌گهر شاگرد امیر قلعه‌نویی بودی و حتی در اردوی فروردین امسال هم به تیم ملی دعوت شدی. به نظرت چرا با وجود بازی‌های درخشان در سپاهان و نمایش خوبی که در سمت چپ خط دفاعی داری، دوباره به تیم ملی دعوت نشدی؟

همیشه به نظر سرمربیان تیم ملی احترام گذاشتم و حالا که امیرخان هستند، بیشتر مورد احترام من هستند چون مطمئنا ایشان خیر و صلاح تیم‌شان و من را بهتر می‌دانند. آقای قلعه‌نویی جزء مربیان من بوده که بیشترین فرصت را در اختیارم قرار داده و اولین بازی ملی من هم زیر نظر ایشان انجام شد. حالا هم تمام تلاشم را انجام می‌دهم و ناامید نیستم. انگیزه زیادی دارم در اردوی بعدی به جام ملت‌ها برسم و نظر امیرخان را جلب کنم.

بولت ذوب آهنتیم ملی الان بازیکنانی مثل احسان حاج‌صفی و میلاد محمدی را به‌عنوان مدافع چپ دارد؛ چقدر به دنبال جایگزین شدن به جای آن‌ها هستی؟

من به اینکه جای یک نفر دیگر را بگیرم، فکر نمی‌کنم و فقط هدفم این است که بهترین نمایش را در باشگاه خودم داشته باشم و بعد اگر امیرخان صلاح دانست، به تیم ملی برسم. همه تلاش و انگیزه‌ام را برای موفقیت سپاهان در لیگ برتر و آسیا انجام می‌دهم و امیدوارم دوباره این فرصت دراختیارم قرار بگیرد.

بولت ذوب آهناغلب بازیکنان سابق استقلال و پرسپولیس وارد حواشی می‌شوند و همچنان به دنبال کُری با تیم مقابل هستند، اما تو انگار از این فضا فاصله گرفتی و علاقه‌ای نداری. علت خاصی دارد؟

من چهار سال در استقلال بودم و سعی کردم با عملکردم در ذهن تماشاگران آنجا بمانم. نه فقط استقلال، بلکه در هر تیمی بودم، این وضعیت را داشتم و الان هم در سپاهان طوری کار می‌کنم که هواداران تیمم از من رضایت داشته باشند. همیشه سعی کردم از اینگونه مسائل و کُری خواندن فاصله بگیرم و حرفم را درون زمین مقابل دیگر تیم‌ها و رقبای تیمم بزنم.

بولت ذوب آهناز شرایط سپاهان در دومین سال بازی برای این تیم راضی هستی؟

فکر نمی‌کنم تاکنون بازیکنی به سپاهان آمده باشد که بعدها از انتخابش پشیمان شود. خدا را شکر آنقدر در این باشگاه همه چیز روی اصول پیش می‌رود و یک سرمربی و کادر فنی کاربلد در کنار بازیکنان با کیفیت در جمع ما هستند که دغدغه‌ای جزء فوتبال، موفقیت تیم و خوشحالی دل کارگران فولاد مبارکه و هواداران سپاهان نداریم. من هم در این فضا تلاشم را برای بهترین عملکردم انجام می‌دهم.

بولت ذوب آهنیعنی اگر به تابستان 1401 برگردی، به جای سپاهان به پرسپولیس نمی‌روی؟ چون بحثش بود که از آنجا هم پیشنهاد داشتی.

الان در بهترین باشگاه ایران هستم و از این انتخاب کاملا راضی هستم. اصلا هم دوست ندارم در این شرایط به هیچ چیزی جزء موفقیت سپاهان فکر کنم.

بولت ذوب آهنچقدر از مدت قراردادت با سپاهان باقی مانده؟

قراردادم پایان فصل تمام می‌شود و امیدوارم آخرین سال حضورم در سپاهان با قهرمانی تیم و خوشحالی دل هواداران و مردم اصفهان همراه باشد

بولت ذوب آهنسپاهان قبل از فیفادی یک پیروزی پُر گل در آسیا و یک برد مهم مقابل پرسپولیس داشت. این نتایج چقدر به شما کمک می‌کند به شرایط ابتدای فصل برگردید؟

ما ناخواسته در یک حاشیه عجیبی به‌خاطر کسر امتیاز افتادیم که به‌خاطر همان چهار امتیاز در لیگ برتر از دست دادیم و نیاز داشتیم به روند قبلی برگردیم. به همین خاطر تمام تمرکز و انگیزه خودمان را گذاشتیم تا در دو بازی مقابل آلمالیق و پرسپولیس نتیجه بگیریم که خوشبختانه همین اتفاق افتاد و در کنار حمایت عالی هواداران، موفق شدیم دو برد مهم به‌دست بیاوریم که در هر دو بازی حق ما برد بود.

فکر می‌کردی بتوانید پرسپولیس را شکست بدهید؟

چرا فکر نکنیم؟ ما سال گذشته در دو بازی رفت و برگشت لیگ برتر یک مساوی و یک برد در ورزشگاه آزادی داشتیم و در مسابقه قبل که حمایت هواداران خودمان را در کنارمان می‌دیدیم، مطمئن بودیم که پرسپولیس را شکست می‌دهیم و همین اتفاق هم افتاد. البته که باید پُرگل‌تر این بازی را می‌بردیم ولی در کل، مهم سه امتیاز بود.

بولت ذوب آهنخودت هم در این بازی یک شوت عالی زدی که بیرانوند واکنش خوبی داشت.

همه کار کردم که آن توپ گل شود و فکر می‌کنم ضربه‌ام قدرت و دقت کافی را برای گل شدن داشت، اما نمی‌دانم چطور آن توپ گل نشد.

بولت ذوب آهنبه نظرت شانس سپاهان با این برد برای قهرمانی بالاتر رفت؟

مطمئنا اینگونه بازی‌ها در کنار اینکه شخصیت تیمی را حفظ می‌کند، سرنوشت‌ساز خواهد بود و خوشحال هستیم که توانستیم برنده این بازی 6 امتیازی شویم و شرایط خودمان را بهتر کنیم. شانس قهرمانی برای سپاهان هم همچنان حفظ شده و هنوز 22 بازی دیگر داریم. عجله نکنید!

بولت ذوب آهنکدام تیم‌ها را مدعی قهرمانی می‌دانی؟

بدون شک تیم خودمان را لایق و شانس اول قهرمانی می‌دانم. واقعا کیفیت فوتبالی که تیم ما ارائه می‌کند، خیلی متفاوت از بقیه است و پس از بدشانسی در فصل قبل و فرصت خوبی که از دست رفت، مطمئنا امسال گزینه اول قهرمانی خودمان هستیم. ضمن احترام به بقیه تیم‌ها، اگر خودمان را دست کم نگیریم، می‌توانیم با بالاترین امتیاز به قهرمانی برسیم.

بولت ذوب آهندرباره آسیا هم صحبت کنیم. سپاهان مثل لیگ برتر در لیگ قهرمانان هم به‌خاطر مسائل غیرفنی امتیاز از دست داد. چه نظری داری؟

واقعا فصل عجیب و غریبی برای ما از این لحاظ است و بازیکنان نمی‌دانند باید چه کاری انجام بدهند تا از حق خودشان دفاع کنند. با این وجود ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و معتقدم هنوز در لیگ برتر می‌توانیم به جایگاه واقعی خودمان برسیم و در آسیا هم از مرحله گروهی صعود کنیم. هرچند امیدوارم امتیازهایی که از ما کم کردند، دوباره برگردد.

بولت ذوب آهنچقدر امیدوار به صعود از گروه در آسیا هستید؟

خدا را شکر الان شرایط خوبی داریم و همه چیز دست خودمان است. هرچند کار خیلی سختی در دو دیدار آینده مقابل نیروی هوایی و الاتحاد داریم، اما آنقدر تیم توانمندی داریم که می‌توانیم به موفقیت برسیم و با همه ناعدالتی‌ها و سنگ اندازی‌ها سربلند شویم.

بولت ذوب آهنحرف پایانی.

از تک تک هواداران سپاهان که کمک می‌کنند تا تیم در مسیر موفقی قرار بگیرد و همه جوره از من هم حمایت کردند، تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانیم با موفقیت و نتایج تیم پاسخ محبت آن‌ها را بدهیم و در آخر فصل به قهرمانی برسیم.

زکی پور