به گزارش افکار نیوز،حمید سوریان در گفتوگو با فارس ، درباره شرایطش برای حضور در المپیک گفت: روزهای آخر است و کم کم به المپیک نزدیک میشویم. هم من و هم سایر اعضای تیم در شرایط خوبی به سر میبریم.

وی ادامه داد: اردو‌های سخت و طاقت‌فرسایی را پشت سر گذاشته‌ایم و تمام هدفمان طلسم شکنی کشتی فرنگی در المپیک و ثبت رکوردی تاریخی‌ در تاریخ ورزش ایران در المپیک است.

دارنده ۵ مدال طلای جهان با اشاره به علل ناکامی‌اش در المپیک پکن گفت: مدال المپیک قابل مقایسه با هیچ مدالی نیست و در بالاترین درجه اهمیت قرار دارد. متأسفانه در المپیک قبل، دستم از مدال کوتاه ماند، اما این دوره با تجربه بیشتری گام در این میدان بزرگ می‌گذارم و فضای المپیک را بهتر از گذشته درک می‌کنم. با تمام وجودم تلاش می‌کنم که بهترین نتیجه را در لندن بگیرم.

سوریان در پاسخ به این سوال که این تجربه چقدر برای موفقیت در لندن کمکش می‌کند عنوان کرد: با ۳ مدال طلای جهان به المپیک پکن رفتم و سطح توقع خودم خیلی بالاتر بود، اما نشد. تجربه ۷ سال حضور در سطح اول کشتی فرنگی جهان کمک برای کسب بهترین نتیجه کمکم می‌کند و توقع بالایی از خودم دارد. کادر فنی زحمت‌کش تیم ملی به خصوص محمد بنا انگیزه زیادی به ما می‌دهد.

وی درباره اینکه با توجه به نزدیک شدن به المپیک استرسش زیاد نمی‌شود گفت: طبیعی است، چه من چه سایر اعضای تیم این استرس را دارند، اما بیش از حدش مشکل‌ساز می‌شود. با توصیه‌های محمد بنا شرایط روحی بسیار خوبی داریم و برای شروع المپیک لحظه شماری می‌کنم.

حمید سوریان در پایان خاطر نشان کرد: از مردم میخواهم کاروان ورزش ایران را برای کسب نتایجی بهتر از المپیک پکن در المپیک لندن دعا کنند به خصوص کشتی فرنگی که زحمات بسیار زیادی را کشیده است.