به گزارش افکارنیوز به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، علی پروین در حاشیه نشست امروز پیشکسوتان پرسپولیس گفت: هواداران باید صبور باشند و به تیم زمان بدهند تا جفت و جور بشود. آن وقت این تیم جواب خوبی میدهد. اینها صحبتهای علی پروین است که سرد و گرم این فوتبال را چشیده است. پروین این روزها در صحبتهای خود از هواداران میخواهد زمان کافی را به تیم بدهند. گفت و گوی پروین را بخوانید:

پرسپولیس در سومین بازی تدارکاتی خود برابر فولاد خوزستان به پیروزی رسید، آیا این نتیجه را به معنای آمادگی تیم برای شروع لیگ می‌دانید؟

بازی‌های تدارکاتی زیاد مهم نیست. نه روی باختش باید حساب کنیم و نه روی پیروزی در آن. بازی تدارکاتی برای شناخت تیم است. من اعتقاد دارم پرسپولیس باید در بازی‌های اول و دوم لیگ خودش را بشناسد.

ارزیابی شما در خصوص جایگاه واقعی پرسپولیس چیست؟

زمان خود ما در بازی‌های اول امتیاز می‌دادیم، اما در همان فصل راحت قهرمان می‌شدیم. در بازی‌های اول مربی تازه می‌خواهد بازیکنان را بشناسد. با این تیمی که بسته شده، توقع مردم بالا رفته است ولی باید کمی زمان بدهیم. ما می‌خواهیم پرسپولیس را به جایگاه واقعی خودش برسانیم و به امید خدا بعد از هفته‌های اول با ۴،۵ پیروزی، خستگی را از تن همه ما بویژه سردار رویانیان خارج کنند.

شما همیشه از پرسپولیس دهه ۶۰ به عنوان پرسپولیس رویایی یاد کرده اید، فکر می‌کنید تیم فعلی بتواند بخشی از آن خاطرات را زنده کند؟

الان فوتبال تغییر کرده است، فاصله‌ها کمتر شده است. من دلم می‌خواهد این تیم سختی‌های چند سال اخیر را جبران کند اما دهه ۵۰ و ۶۰ یک چیز دیگر بود. پرسپولیس الان هم یک چند سالی می‌شود که از قهرمانی دور شده است ولی به امید خدا با کارهایی که انجام شده، بتوانیم همان پرسپولیسی را ببینیم که همه را خوشحال می‌کرد.

در حالی که همکاری خوبی بین شما و رویانیان وجود دارد، بعضی مسائلی را مطرح می‌کنند که با حضور مربی خارجی نقش شما کمتر خواهد شد، در این باره چه نظری دارید؟

به این حرف‌ها توجه نکنید. ما آمده‌ایم که با هم دوباره پرسپولیس را بسازیم. من همانطور که حضور دارم که در زمان دنیزلی بودم. می‌روم و به تمرینات سرکشی می‌کنم. نظر من این بود که پرسپولیس یک مربی درجه یک می‌خواهد. پرونده آقای مانوئل هم خوب است. حالا همه چیز بستگی به نتایج دارد ولی با این بازیکنان منتظر نتایج خوب هستیم.

وقتی پرسپولیس در حال جذب بازیکنان بود جو‌سازی‌های زیادی شد، اما در مورد سایر تیم‌ها اینطور نیست؟

سردار در برنامه ورزش و مردم حرف قشنگی زد. وقتی قرار است باشگاه ۴۰ تا ۵۰ درصد بودجه را تامین کند، باید یک حرکتی از خودش نشان بدهد. این حر‌ ها که پول نفت و بنزین است، معنی ندارد و حرف بی‌ربطی است. اگر حرکتی نشود، پول از کجا بیاید؟

چرا الان که بعضی باشگاه‌ها در حال جذب بازیکنان میلیاردی هستند کسی حرفی نمی‌زند؟ شاید به این خاطر است که بازیکنان ما بیشتر به چشم می آمده‌اند.

به نظر شما الان تیم از نظر مهره کامل است؟

تیم خوبی بسته شده اما یک گلر خوب دیگر می‌خواهیم. البته آقای گردان خوب است ولی برای خود او هم بهتر است که یک دروازه بان خوب دیگر کنارش باشد.

برای هواداران صحبتی دارید؟

هواداران باید صبور باشند. باید حوصله کنند و طاقتشان را بالا ببرند. الان تیم خوبی بسته شده است، هم بازیکن خوب داریم، هم مربی خوب، ولی کمی زمان میبرد تا همه اینها با هم جور بشوند. مطمئنا اگر هواداران حمایت کنند، این تیم خواسته آنها را بر آورده میکند.