مهر، در روز نخست رقابتهای جام پارس ووشوکاران کشورمان در حالی به مصاف رقبای قدرتمند خود رفتند که تماشگران خونگرم و پرشور زنجان با تشویق های خود فضای پرشور و پرنشاط را برای ورزشکاران کشورمان رقم زدنمد.

در روز نخست از چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی ووشوی جام پارس با برگزاری دیدارهایی در دو بخش تالو و ساندا دنبال شد تالوکاران ایرانی حاضر در این مسابقات صاحب ۱۰ مدال طلا، نقره و برنز شدند تا فردا برای کسب عناوین نخست امیدوارانه رقابتها را پیگیری کنند.

در بخش تالو و فرم " تای‌چی‌چوان " دو نماینده چین با اقتدار مدال‌های طلا و نقره را از آن خود کردند و علی وطن‌خواه از تیم نفت تهران با کسب امتیاز۹.۴۵ عنوان سومی را از آن خود کرد تا کاروان ورزشی ایران در اولین گام صاحب یک نشان برنز شود.

در فرم " نان‌چوان "، فرشاد عربی باز هم خوش درخشید و با کسب امتیاز ۹.۸۰ توانست اولین مدال طلا را برای ایران در قالب تیم نفت تهران به دست آورد. در این فرم، نماینده ویتنام صاحب گردن‌آویز نقره شد و مصطفی حسن‌زاده از تیم زنجان نیز با امتیاز ۹.۶۹در جایگاه سوم ایستاد تا دومین مدال برنز را برای ایران کسب کند.

در ادامه این رقابتها که از صبح روز شنبه در سالن شش هزار نفری شهر زنجان به مدت ۲ روز در حال پیگیری است نماینده چین مقتدارنه مدال طلای فرم " چانگ‌چوان " را به گردن آویخت، احسان پیغمبری از تیم زنجان با امتیاز ۹.۷۵ صاحب مدال نقره شد و نماینده هند نیز به مقام سومی بسنده کرد.

فرشاد عربی در ادامه درخشش خود توانست دومین مدال طلای خود و تیم نفت تهران را تصاحب کند، مصطفی حسن‌زاده از زنجان با کسب امتیاز ۹.۶۵ در مکان دوم ایستاد و تیم ایران را صاحب دومین مدال نقره کرد و نماینده هند نیز در این فرم سوم شد.

تالوکاران حاضر در این رقابت‌ها در فرم " دائوشو " نیز به روی تالوفیلد رفتند که ماحصل آن کسب یک مدال ارزشمند طلا توسط احسان پیغمبری برای تیم زنجان بود که این مهم با کسب امتیاز ۹.۷۳ به دست آمد.

در این فرم، حسام تشنیزی از تیم نفت تهران امتیاز ۹.۶۳ صاحب گردن‌آویز نقره شد و نماینده ایتالیا نیز مدال برنز را به گردن آویخت. در فرم " چیانگ‌شو " نیز نماینده ویتنام طلایی شد، بهروز بخشی‌زاده از تیم نفت تهران در جایگاه دوم ایستاد و میثم امانی از زنجان موفق به کسب نشان برنز شد.

چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی ووشوی جام پارس در زنجان با انجام ۴۰ بازی در بخش ساندا نیز دنبال شد و اکثر ورزشکاران اوزان هشت‌گانه حریفان خود را در مرحله نیمه‌نهایی شناختند.

با سپری شدن روز نخست این مسابقات، کاروان ورزشی ایران توانست صاحب ۳ مدال طلا، ۴ نقره و ۳ برنز شود.