محرومیت سرمربی استقلال به خاطر رفاقت دو نفر!

استقلالی‌ها اگرچه به سختی اما موفق شدند در اراک دست به کار بزرگی زده و ۳ امتیاز دشوار این مصاف بیرون از خانه را به حساب خود در جدول رده‌بندی واریز کنند. این در حالی است که در حین برگزاری و انتهای این دیدار جواد نکونام عصبانی‌تر از هر زمان دیگری روی نیمکت استقلال و همچنین نشست خبری حاضر شده و باعث شد تا حرف‌های وی بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه قرار بگیرد.

البته که این سرمربی از نحوه قضاوت و سوت‌های رضا عادل در جریان برگزاری دیدار با آلومینیوم به خصوص در نیمه اول به اندازه‌ای شگفت زده و عصبانی بود که رفتارهایش تا حدود زیادی غیرطبیعی نباشد اما بیشترین عاملی که عصبانیت زیاد نکونام را به همراه داشت به کارت زردی مربوط می‌شود که این سرمربی از داور بازی دریافت کرده تا سرانجام بعد از ۲۰ هفته دومین کارت زرد خود را گرفته باشد و برای اولین بار از همراهی تیمش در این فصل محروم شود.

محرومیت سرمربی استقلال به خاطر رفاقت دو نفر!

 
این در حالی است که سرمربی استقلال که از داوری این دیدار و همچنین محرومیتش به شدت عصبانی بود در اظهاراتی جنجالی عنوان کرد: «کسی دفاع الکی از داور نکند. من فوتبال را می‌فهمم که داور سوت چطور می‌زند. در دقیقه دو به بازیکنم و همین‌طور به من الکی کارت داد تا بازی بعدی محروم شوم. می‌دانم چرا برای بازی بعدی کارت زرد گرفتم. یک‌سری اتفاقات عجیب و غریبی افتاد و داور با همه دعوا داشت.»

اما اینکه منظور سرمربی استقلال از این صحبت‌ها چه بود و چه چیزی باعث شد تا این چهره بگوید می‌دانم چرا برای بازی بعدی محرومم کردند، گویا به روابط بین مدیران عامل دو تیم استقلال و شمس‌آذر مربوط می‌شود. در هر صورت رابطه رفاقت نزدیک مدیران استقلال و شمس‌آذر را همه فوتبالی‌ها می‌دانند، تا حدی که حتی گفته می‌شود عدم جذب حسین گودرزی، مدافع چپ تیم قزوینی در نیم‌فصل به نوعی «هماهنگ‌شده» میان مدیرعامل‌های دو تیم بوده است.

حاشیه‌های بازی رفت در قزوین، ازجمله پرداختی نابرابر به بازیکنان استقلال و ناگفته‌هایی که نشان می‌دهد برخی افراد دوست نداشتند بازی رفت برنده داشته باشد هنوز به اندازه کافی به آنها پرداخته نشده ولی حالا اشاره نکونام در نشست خبری بعد از بازی با آلومینیوم در اراک آن مسائل را یادآوری کرده است. این در صورتی است که سرمربی آبی‌ها با کارت زردی که در همان اوایل بازی جمعه عصر در اراک دریافت کرد، بازی حساس پیش‌رو که استقلال میزبان شمس‌آذر است‌ را از دست داد. بر همین اساس هم او در کنفرانس خبری گفت می‌داند چرا داور کارت داد. پس احتمالا منظور نکونام به همان حاشیه‌هایی برمی‌گردد که در نیم‌فصل اول هم در جدال دو تیم وجود داشت و باعث شد تا استقلال در بازی فوق نتواند نتیجه لازم را بگیرد.