VAR در بازی پرسپولیس و سپاهان و استقلال و تراکتور

هفته بیست و سوم رقابت‌های  لیگ برتر  با پیروزی استقلال و  پرسپولیس  که دو مدعی باقی‌مانده قهرمانی هستند، ادامه پیدا کرد و آبی‌پوشان توانستند با پیروزی در اراک همچنان به صدرنشینی ادامه بدهند. این هفته اما در شرایطی به پایان رسید که بحث و جدل بر سر مسائل داوری هم در تهران و هم اراک وجود داشت. 

هفته 24 رقابت‌های لیگ برتر نیز در روزهای پایانی هفته جاری و یکشنبه هفته آینده ادامه پیدا می‌کند. استقلال در تهران به مصاف شمس آذر قزوین خواهد رفت و پرسپولیس هم به آبادان سفر می‌کند تا با صنعت نفت بازی کند.

اما درخواست کمیته داوران فدراسیون فوتبال که در فصل جاری بیشترین فشارها را به دلیل اشتباهات متعدد داوری تحمل کرده برای برگزاری هر چه بهتر و بی‌حاشیه‌تر هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر است که استقلال باید در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف تراکتور برود و پرسپولیس هم در ورزشگاه آزادی از سپاهان میزبانی می‌کند.

کمک داور ویدئویی

در واقع درخواست کمیته داوران از ریاست فدراسیون فوتبال این بوده که شرایط برگزاری دو دیدار سرنوشت‌ساز هفته 25 با استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی برگزار شود تا حرف و حدیث پس از پایان این دو مسابقه تعیین کننده به پایین‌ترین حد ممکن برسد. این درخواست در اتوماسیون اداری فدراسیون به تاج ارسال شده که هنوز پاسخی به همراه نداشته است.

این درخواست در حالی از سوی کمیته داوران به ریاست فدراسیون داده شده که پیش‌تر دو دربی رفت و برگشت پایتخت که هر دو با تساوی به پایان رسید، با استفاده از کمک داور ویدئویی و با قضاوت موعود بنیادی‌فر و وحید کاظمی انجام شد و البته سایر تیم‌های مدعی نظیر سپاهان و تراکتور به این وضعیت و تبعیضی که میان آنها و استقلال و پرسپولیس وجود دارد، اعتراض داشتند.

حالا باید دید واکنش مهدی تاج و سایر اعضای هیئت رئیسه فدراسیون به این درخواست چه خواهد بود و در صورت موافقت آنها چه زمانی این تصمیم به‌صورت رسمی تایید خواهد شد.

گفتنی است این درخواست کمیته داوران از ریاست فدراسیون در شرایطی مطرح شده که جواد نکونام سرمربی استقلال در نشست خبری خود پس از پیروزی در ورزشگاه امام خمینی اراک از مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ درخواست کرد که تمام بازی‌های باقی‌مانده استقلال و پرسپولیس با سیستم کمک داور ویدئویی برگزار شود.

در همین راستا روز گذشته نیز مهدی تاج در جریان انتخابات هیئت فوتبال استان گیلان درباره VAR مورد سوال قرار گرفت و قول داد که از فصل آینده مسابقات لیگ برتر با استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی برگزار خواهد شد.