مهدی طارمی و پورتو داوری را به آتش کشیدند

تیم فوتبال پورتو شب گذشته (شنبه) در چارچوب هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال پرتغال در حالی در دیداری خانگی مقلبل فامالیکائو با نتیجه تساوی ۲ - ۲ متوقف شد که مهدی طارمی که در شروع نیمه دوم به جای خورخه سانچس به بازی آمده بود، در دقیقه ۸۲ گل تساوی پورتو را وارد دروازه حریف کرد. این بازی اما صحنه‌ بحث‌برانگیزی داشت که باعث شد تا باشگاه پورتو بیانیه‌ای تند در انتقاد از داوری‌ها منتشر کند. در دقیقه ۵۴ این دیدار مهدی طارمی در محوطه جریمه فامالیکائو پا به توپ شد و در حالی که قصد عبور از مدافع حریف را داشت، تعادلش توسط او به هم خورد و نقش برزمین شد. داور بازی اما پس از مشورتی که از طریق گوشی‌اش با داور VAR ( کمک‌داور ویدئویی ) داشت، دستور ادامه بازی را داد و پنالتی به سود پورتو نگرفت.

در بیانیه باشگاه پورتو آمده است: «یک پنالتی واضح دیگر برای گلزنی به سود پورتو بود، این بار خطا روی مهدی طارمی. سومین هفته متوالی بود که این اتفاق (عدم اعلام پنالتی به سود پورتو) افتاد. گزارش این واقعیت به معنای توجیه اشتباهات انجام شده نیست اما عدم گزارش آن به منزله چشم‌پوشی از کسانی است که به باشگاه پورتو آسیب می‌زنند. از ابتدای سال ۲۰۲۴، پورتو در بازی‌های خارج از خانه مقابل تیم‌های بسا، آروکا و استوریل و در بازی‌های خانگی مقابل تیم‌های ریو آوه، ویتوریا گیمارش و فامالیکائو توسط داوری به شدت لطمه خورده است».

مهدی طارمی و پورتو داوری را به آتش کشیدند

سرجیو کونسیسائو سرمربی پورتو نیز پس از بازی شب گذشته با اشاره به ضربه‌هایی که تیمش در فصل جاری از داوری‌ها خورده، گفته بود: ضربه زدن به پورتو آسان است. فکر می‌کنم آنها می‌خواهند منطقه شمال (منطقه‌ای که پورتو در آن واقع شده است) را از نقشه موفقیت‌های ورزشی که تیم باید در پرتغال و در اروپا کسب کند، حذف کنند.