سپاهان ملوان را برد و مدعی شد/ اختلاف تا صدر جدول فقط ۸ امتیاز

تیم‌های فوتبال ملوان وسپاهان از ساعت ۱۷ در چارچوب هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور در ورزشگاه سیروس قایقران انزلی به مصاف هم رفتند که سپاهان صاحب برتری دو بر یک شد.

مرتضی منصوریان با کمک‌های حسن ظهیری و محسن سلطانی قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند.

تیم‌های پنجم و سوم جدول در شرایطی به مصاف هم رفتند که ملوان پس از شکست هفته گذشته برابر پرسپولیس، در ورزشگاه خانگی به دنبال بازگشت دوباره به جاده برد بود و در سوی دیگر سپاهان که با کسب یک برد و یک مساوی در دو هفته اخیر از روند پرفراز و نشیب خود فاصله گرفته، در انزلی در پی ادامه این روند و بیشتر نشدن فاصله‌اش با صدر جدول بود.

ملوان با توجه به بازی در خانه هجومی‌تر آغاز کرد و خیلی زود هم توانست به گل برسد. در دقیقه ۱۲، محمدرضا رمضانی پاس رو به جلوی رضا جعفری را وارد دروازه میرزازاد کرد تا انزلی‌چی‌ها یک بر صفر پیش باشند.

در ادامه اگر چه سپاهان برای جبران گل خورده رو به جلوتر بازی کرد اما ملوان هم روی ضد حملات خطرناک نشان می‌داد و در دقیقه ۴۵ جعفری می‌توانست خودش و ملوان را دو گله کند اما ضربه مهاجم ملوان به تیر دروازه برخوردکرد. نیمه اول با تک گل ملوان به سود آنها به پایان رسید و سپاهانی‌ها برای جبران چشم به نیمه دوم داشتند.

نیمه دوم را سپاهان پرفشارتر شروع کرد و شهریار مغانلو پس از عبور از دروازه‌بان ملوان با خطای او در محوطه جریمه سرنگون شد تا منصوریان نقطه پنالتی را نشان دهد. مغانلو پشت این ضربه قرار گرفت و در دقیقه ۵۳ گل مساوی را وارد دروازه ملوان کرد.

فشار سپاهان برای زدن گل برتری ادامه داشت و در دقیقه ۷۳ ارسال کاوه رضایی از جناح راست را مغانلو در داخل شش قدم با یک تکل وارد دروازه ملوان کرد تا شاگردان ژوزه مورایس ۲ بر یک جلو بیفتند. در ادامه تلاش انزلی‌چی‌ها خانه برای فرار از شکست خانگی نتیجه‌ای نداشت و سپاهان توانست با نتیجه ۲ بر یک ملوان را شکست دهد. سپاهان با به دست آوردن دومین برد متوالی ۴۵ امتیازی شد و اختلافش را با صدر به ۸ امتیاز کاهش داد تا شانس‌های این تیم برای قهرمانی در ۶ هفته پایانی زنده بماند.

ملوان هم با قبول دومین شکست متوالی با ۳۸ امتیاز در رده پنجم باقی ماند.

ترکیب اولیه ملوان:

حبیب فرعباسی، حامد نورمحمدی، میلاد باقری، آزمان اکوان، ابودر صفرزاده، مجید عیدی، پویا پورعلی، محمدرضا بردبار، محمد عمری، رضا جعفری و محمدرضا سلیمانی

سرمربی: مهدی تارتار

ترکیب اولیه سپاهان:

نیما میرزازاد، میلاد زکی پور، هادی محمدی،سیاوش یزدانی، رامین رضاییان، برایان دابو، امیدنورافکن، محمدکریمی، فرشاداحمدزاده، رضاشکاری و شهریارمغانلو

سرمربی: ژوزه مورایس