استاد بزرگ شطرنج ایران سقوط کرد

در جدیدترین رنکینگ اعلامی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه مه، مگنوس کارلسن با ریتینگ ۲۸۳۰ در رده نخست دنیا در بخش کلاسیک ایستاده است.

فابیانو کاروانا با پرچم آمریکا و با ریتینگ ۲۸۰۵ در رده دوم و هیکارو ناکامورا با پرچم آمریکا و با ریتینگ ۲۷۹۵ در رده سوم دنیا در بخش کلاسیک قرار دارند.

پرهام مقصودلو ، مرد شماره یک شطرنج ایران، با ریتینگ ۲۷۳۳ با یک پله سقوط نسبت به ماه قبل در رده نوزدهم جهان قرار دارد. سیدمحمدامین طباطبایی، دیگر ملی‌پوش شطرنج ایران نیز با یک پله سقوط و با ریتینگ ۲۷۰۷ در رده سی و یکم دنیا ایستاده است.

پرهام مقصودلو، سید محمدامین طباطبایی، پویا ایدنی، بردیا دانشور، امیررضا پوررمضانعلی، سید خلیل موسوی، امیررضا پورآقابالا، آرین غلامی، احسان قائم‌مقامی و شاهین لرپری‌زنگنه به ترتیب در رده‌های اول تا دهم شطرنج ایران قرار دارند.

استاد شطرنج

در بخش زنان نیز ییفان هو از چین با ریتینگ ۲۶۳۳ در رده نخست، ونجون جو از چین با ریتینگ ۲۵۶۰ در رده دوم و تینگ جی لی از چین با ریتینگ ۲۵۴۸ در رده سوم قرار دارند. مبینا علی‌نسب استاد بزرگ شطرنج زنان ایران نیز با ریتینگ ۲۳۵۶ در رده نود و پنجم دنیا قرار دارد.

در بخش زنان نیز مبینا علی‌نسب، سارا داوری، ملیکا محمدی، شایسته قدرپور، پروا بهزاد نظیف، طناز ازلی، پریما جلیلی، درسا محمدابراهیم‌خان، انوشا مهدیان و مهسا علوی نیز به ترتیب در رده‌های اول تا دهم بهترین‌های شطرنج زنان ایران قرار دارند.

 فدراسیون شطرنج ایران در ماه آوریل با میانگین ریتینگ ۲۵۵۵ در جایگاه ۲۳ بهترین‌های دنیا قرار داشت که در این ماه هنوز رنکینگ جدید به‌روز نشده است.