حکم تابوشکنانه در فوتبال ایران؛ ورود آقایان ممنوع!

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای خود را در مورد حوادث بازی پرسپولیس و سپاهان اعلام کرد. در دیدار پرسپولیس و سپاهان اتفاقاتی بین سکوهای بانوان پرسپولیسی و همچنین هواداران تیم میهمان رقم خورد که واکنش گسترده‌ای در فضای مجازی داشت و حالا با این رای تاریخی از سوی کمیته انضباطی همراه شده است. بر این اساس دیدار این دو تیم در فصل آینده صرفا با حضور بانوان برگزار خواهد شد. همچنین هردو باشگاه مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی شدند.

این اولین بار در تاریخ فوتبال ایران است که چنین حکمی صادر می‌شود و این رای بی سابقه، تقابل این دو تیم در فصل آینده را به یکی از خاص‌ترین بازیهای لیگ برتر ایران تبدیل خواهد کرد. ما تا اینجا در طول تاریخ مسابقه‌ای در فوتبال نداشتیم که تماشاگران مرد اجازه ورود به ورزشگاه را نداشته و فقط خانم‌ها حق حضور داشته باشند.

این اتفاق ناخودآگاه ما را به یاد فیلم خاطره انگیز ورود آقایان ممنوع انداخت. قصه با قلم پیمان قاسم‌خانی و بازی خوب رضا عطاران که در قالب طنز بود اما مثل هر طنز واقعی لایه‌های زیرینی هم داشت که به ایرادات فرهنگی ما کنایه می‌زد.

هواداران پرسپولیس

حالا در فوتبال هم باید شاهد این اتفاق باشیم و بعد در مورد درستی یا ایراد و کم و کاست آن نظر بدهیم اما تا همین جا این نکته جالب است که تا دو ماه قبل اصلاً خانم‌ها اجازه حضور در ورزشگاه‌های فوتبال را نداشتند و حالا با حکم فدراسیون دو ال کلاسیکو سال بعد فقط با تماشاگران زن برگزار خواهد شد! نه به آن شوری شور، نه به این بی نمکی!