به گزارش افکار نیوز به نقل از مهر، تیم ملی والیبال در حالی امروز روسیه را ترک میکند که طی مدت اقامت دو روزه در مسکو برگزار کننده دو دیدار تدارکاتی برابر تیم ملی روسیه بود. ملیپوشان والیبال کشورمان در نخستین دیدار برگزار شده برابر تیم ملی روسیه متحمل شکست ۳ بر ۲ شدند. آنها سه شنبه شب دومین دیدار تدارکاتی را هم با نتیجه ۳ بر یک واگذار کردند.

تیم ملی والیبال با کسب تجربه دیدار برابر تیم ملی والیبال روسیه که در رده دوم رنکینگ جهانی قرار دارد و برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن آماده می‎شود، امروز چهارشنبه عازم لهستان می‎شود تا در تورنمنت جام واگنر این کشور شرکت کند.

مسابقات والیبال جام واگنر لهستان از روز جمعه با حضور چهار تیم ایران، لهستان، آرژانتین و آلمان آغاز می‎شود. تیم ملی ایران در روز نخست این رقابت‎ها به مصاف تیم میزبان می‎رود. برگزاری دیدار تدارکاتی مقابل روسیه و شرکت در جام واگنر لهستان برای کسب آمادگی بیشتر جهت شرکت در رقابت‎های کاپ آسیا و انتخابی لیگ جهانی است.

مسابقات والیبال کاپ آسیا ۱۱ تا ۱۷ شهریورماه در ویتنام برگزار می‏شود. ایران مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‏هاست. ضمن اینکه تیم ملی والیبال بنا بر اعلام کنفدراسیون آسیا، به عنوان نماینده این قاره در رقابت‏های انتخابی لیگ جهانی انتخاب شده است.

براین اساس تیم ایران به طور مستقیم به دور دوم این رقابتها راه پیدا می‏کند. تیم ملی والیبال ایران در این مرحله باید به مصاف نماینده قاره آفریقا برود. برنده دیدار تیمهای ایران و نماینده آفریقا در مرحله نهایی با تیم شانزدهم لیگ جهانی ۲۰۱۲ برای راهیابی به لیگ جهانی ۲۰۱۳ پیکار خواهد کرد. تاریخ برگزاری این دیدارها اعلام نشده است.