به گزارش افکار نیوز به نقل از ايسنا، مشعل المپيك چندي قبل، چهار دقيقه در خيابان هنلي رود سابق (iffley) حمل شد و چندين نفر از دانشجويان و كاركنان سابق اين دانشگاه و پيشكسوتان ورزشي اين كشور كه در دانشگاه آكسفورد تحصيل كردهاند اين مشعل را براي لحظاتي حمل كردند و سامسونگ (اسپانسر رسمي مسابقات) ۳ تن از اساتيد بزرگ اين دانشگاه را براي حمل مشعل دعوت كرد.

دانشگاه آکسفورد سابقه و پیشینه قوی در المپیک دارد که اولین افتخار آن به المپیک ۱۸۹۶ برمی‌گردد. دانشجویان سابق این دانشگاه که از کشورهای مختلف در المپیک شرکت کردند تاکنون ۱۵۳ مدال المپیک شامل(۷۸ طلا، ۴۳ نقره، ۳۲ برنز) کسب کرده‌اند و در حاشیه برگزاری المپیک از چندین نفر از این پیشکسوتان که در قید حیات هستند تقدیر خواهند کرد.

به نقل از انتشارات آکسفورد، دانشگاه آکسفورد در خلال برگزاری مسابقات میزگردهای وسیعی با موضوع‌های ورزشکاران و اجتماع، بررسی پدیده فرهنگی المپیک و نقش المپیک در ارتباط ملل ترتیب خواهد داد و پرفسوران زیاد از اقصی نقاط جهان به این همایش‌ها دعوت می‌شود.

همچنین محققان دانشگاه آکسفورد و دیگر دانشگاه‌ها با همکاری دانشگاه آکسفورد تحقیقات و پژوهش‌های مختلفی درباره جنبه‌های مختلف این رویداد بزرگ انجام داده‌اند. آلیون استورات روزنامه‌نگار آمریکایی و دانشجو دانشگاه براون آمریکا اخیرا با همکاری دانشگا آکسفورد تحقیق خود را درباره بازی‌های المپیک انجام داده است.

بازيهاي المپيك ۲۰۱۲ از ۲۷ جولاي تا ۱۲ آگوست در انگليس برگزار ميشود.