به گزارش افکارنیوز، حمید معماریان امروز در گفتوگو با فارس اظهار کرد: بسیار دوست دارم که در فصل جدید لیگ برتر باز هم تیم سپاهان بتواند قهرمانی خود را تکرار کند اما با توجه به جدایی بازیکنانی که کلیدی بودند و با یکدیگر هماهنگ بودند کار سپاهان بسیار سخت است.

وی با اشاره به جدایی بازیکنان تیم فوتبال سپاهان در طی دو فصل گذشته افزود: در سال جاری هم مانند فصل گذشته لیگ برتر سپاهان بازیکنان بسیاری از جمله جانواریو و برونو سزار را از دست داد و این موضوع موجب شده اسکلت اصلی تیم هم در خط دفاع و هم در فاز حمله بهم بخورد و این نکته می‌تواند کار سپاهان را سخت کند.

پیشکسوت فوتبال اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه بازیکنان جدید بسیاری از جمله خلعتبری به تیم سپاهان اضافه شده‌اند هماهنگی این بازیکنان زمان زیادی می‌طلبد و امیدواریم در این مدت امتیاز از دست ندهند.

وی در پاسخ به انتقاداتی که از مدیرعامل سپاهان در نحوه یارگیری در فصل نقل و انتقالات می‌شود گفت: با شناختی که از آقای رحیمی در حدود ۳۰ است که دارم و از حدود ۱۴ سالگی وی را می‌شناسم، از همان زمان نیز یک فرد ورزشی کامل بود و اینگونه نیست که قصد داشته باشد بگوید چون سه سال است قهرمانیم بازیکن برای ما اهمیتی ندارد و به راحتی آنها را از دست بدهد.

معماریان تاکید کرد: رحیمی زمانی که بنگر قصد داشت از سپاهان جدا شود در حدود چهار ساعت با این بازیکن صحبت می‌کرد تا وی را به ماندن در سپاهان ترغیب کند و اگر یک مدیر غرور داشته باشد هیچگاه با یک بازیکن تا این اندازه صحبت نمی‌کند.

وی اضافه کرد: بسیاری از بازیکنان ما قدر نشناسند و این در حالی است که بیشتر این بازیکنان در سپاهان چهره شدند زیرا به طور کل خاک اصفهان غریب پسند است.

پیشکسوت فوتبال اصفهان تاکید کرد: بسیاری از بازیکنان ما را تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن بزرگ کرده است اما این بازیکنان قدر نشناسند و با کوچک‌ترین بهانه‌ای از این تیم‌ها جدا می‌شوند در حالی که می‌بایستی قبل خود را با بعد از حضور در تیم‌های اصفهان مقایسه کنند.

وی ادامه داد: هر بازیکنی که در تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن بازی کند به اوج می‌رسد در صورتی که تا پیش از حضور در این تیم‌ها بازیکنان مطرحی نبوده‌اند.

معماریان گفت: به طور مثال خلعتبری را تا پیش از حضور در ذوب‌آهن کسی نمی‌شناخت و این ذوب‌آهن بود که این بازیکن را خلعتبری کرد یا همچنین بازیکنی مانند برونو سزار که تا پیش از حضور در سپاهان به هیچ عنوان مطرح نبود.

وی اضافه کرد: چرا خلعتبری در کشورهای عربی مطرح نبود یا همین ‌طور بازیکنی مانند فرهاد مجیدی که در استقلال بسیار موفق بود، اما با حضور در کشورهای عربی به یکباره محو شد و از این موضوع این‌گونه می‌توان نتیجه گرفت که این نقش یک تیم خوب است که این بازیکنان را مطرح می‌کند و بازیکنان باید این نکته بسیار مهم را بدانند.

بازیکن سابق تیم سپاهان تصریح کرد: در کمال تأسف بازیکنان ما با این غرورهای کاذب و این مبالغ هنگفتی که می‌گیرند به هیچ عنوان حرفه‌ای فکر نمی‌کنند و حرفه‌ای جا به جا نمی‌شوند.

وی ادامه داد: یک سری از دلال‌ها هستند که در کمال تأسف اسم خود را نیز گذاشته‌اند مدیر برنامه و این‌ها بازیکنان را به هر تیمی که برای خودشان به صرفه‌تر باشد می‌فرستند، درست مانند دلالان ماشین که تنها به سود خود می‌اندیشند.

معماریان افزود: در حال حاضر هم با توجه به اخباری که از تیم سپاهان می‌رسد به نظر می‌آید این تیم، تیم خوبی را بسته و اگر در هفته‌های نخست لیگ برتر به ویژه ۱۰ هفته نخست امتیاز از دست ندهند تجربه ثابت شده که دیگر عقب نمی‌افتد و می‌تواند خود را در کورس حفظ کند.

وی در ادامه به بازی روز جمعه سپاهان با تیم مس کرمان اشاره کرد و افزود: با توجه به سرمایه‌گذاری زیادی که تیم مس کرمان در فصل جاری هم داشته است می‌تواند برای سپاهان حریف خوبی باشد اما با توجه به میزبانی تیم سپاهان من فکر می‌کنم این تیم در هفته نخست بتواند پیروز از میدان خارج بشود.

بازیکن سابق تیم سپاهان در ادامه به تیم فوتبال ذوبآهن اشاره کرد و افزود: این تیم هم با توجه به اینکه دو دفاع میانی خود را تیم سپاهان منتقل کرده و همچنین بازیکنان بسیاری که به این تیم اضافه شده به نظر میرسد کار بسیار سختی در رقابتهای این فصل داشته باشد اما امیدوارم این تیم هم بتواند در رقابتهای این فصل نتایج بسیار خوبی کسب کند زیرا مردم اصفهان این تیم را هم مانند سپاهان دوست دارند.