به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، غلامرضا بهروان در حاشیه دیدار نفت تهران و راه آهن در مورد پخش مسابقات هفته اول لیگ برتر از تلویزیون گفت: طبق صحبتهایی که وزارت ورزش و مسئولان صدا و سیما انجام دادند قرار شد این هفته بازیها پخش شود اما اگر توافقات انجام نشود اجازه نمیدهیم بازیها از هفته آینده پخش شود.

وی تاکید کرد: شرط خاصی نداشتیم، می‌خواستیم حسن نیت خودمان را نشان دهیم اما به دنبال حقوق حقه فوتبال نیز هستیم. حاضر به انجام تعامل هستیم اما یک سری مطالبات هم داریم. در همه دنیا تیم‌ها بسیاری از مشکلات خود را با حق پخش تلویزیونی پوشش می‌دهند.

بهروان در مورد جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت: اتفاقات مهمی افتاده و یک سری مسائل را AFCو یک سری مسائل را ما مطرح کردیم. تغییراتی در امتیاز دهی به وجود آمده است. امتیاز ورزشگاه‌ها بالا رفته و ۱۰۰ امتیاز شده است. قبلا امتیاز ورزشگاه‌ها حدود ۵۰ بود اما اکنون تغییر کرده است که با این وضعیت ما ضرر می‌کنیم.

سرپرست سازمان لیگ اضافه کرد: سقف امتیاز هزار است و ما تلاش میکنیم امتیاز مورد نظر را کسب کنیم. کف امتیاز ۶۰۰ است و تیمی که امتیازش کمتر از ۶۰۰ باشد نمیتواند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. اماراتیها پیشنهاد دادند امتیاز ورزشگاهها بالا برود و ما هم به دنبال این هستیم که امتیاز فنی تیمها بیشتر شود و طبیعی است این موضوع به نفع ماست.