به گزارش افکار نیوز،امير عابديني در واكنش به خبر خداحافظياش از داماش كه روز گذشته منتشر شد، به ايسنا گفت: بعضي از دوستان كاري ندارند كه فوتبال به كجا ميرود و چه اتفاقي براي آن ميافتد. آنها فقط به دنبال اين هستند كه با شمشير پوست و گوشت يكديگر را قطع كنند.

جمعه یکی از رسانه‌ها نوشت که «عابدینی خداحافظی کرد!»، نمی‌دانم چرا وقتی یکی خداحافظی می‌کند می‌گویند چرا، ولی وقتی یک نفر قصد این کار را ندارد، مدام اخبار دروغ درباره‌اش منتشر می‌کنند. به نظر من این افراد بیمار هستند، چون با وجود این که ارتباطات زیاد خبری دارند و می‌توانند اخبار درست را به دست بیاورند، دروغ می‌گویند.

وی در همین رابطه ادامه داد: این افراد قبل از فروش امتیاز باشگاه مرثیه سرایی می‌کردند و معلوم بود که از وضعیت بد داماش خوشحال هستند، ولی دست خود را رو نمی‌کردند. حالا که شرایط به این صورت در آمده و مشکل داماش حل شده است، نگرانی این دوستان هم معلوم شده و روشن شده است که آنها چه اهدافی را دنبال می‌کردند، وگرنه با کسی پدر کشتگی ندارم و در حد متعارف با همه دوست هستم، ولی حرفم را هم با صداقت می‌زنم و این کار به مذاق برخی خوش نمی‌آید و تحملش را ندارند. متاسفانه در برابر صداقت و رو راستی، دروغ پردازی می‌کنند.

مدیرعامل باشگاه داماش در ادامه به بحثفروش باشگاه که پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بحران مالی اتفاق افتاد، اشاره و خاطرنشان کرد: این کار تقریبا از سه‌شنبه هفته‌ پیش رقم خورد. در آن روز دو مشتری ما قراردادشان را مکتوب و تنظیم کردند، ولی یکی از آنها که رقم را بالا می دانست، کنار رفت. این شد که شرکت صدرا پیش قدم شد و امتیاز را خرید. این شرکت، اسپانسر پرسپولیس بود و به چند تیم شهرستانی و استقلال هم پیشنهاداتی داده بود، ولی در نهایت به این نتیجه‌ رسیدند که به جای اسپانسرینگ، خودشان تیم داری کنند. آنها همچنین تعصب خاصی به گیلان داشتند که من نمی دانستم، ولی همین مساله آنها را به سمت داماش سوق داد.

وی افزود: مالکان جدید به دنبال هنجارسازی هستند و در بعد تجاری هم به تبلیغات اهمیت زیادی می‌دهند. با توجه به این که نیروهای جوانی را پای کار آوردند، تصور من هم این است که آنها هنجارسازی را در دستور کار خود دارند. من هم به آنها تعهد اخلاقی دادم که چند ماه در باشگاه بمانم تا کارها را کاملا به آنها واگذار کنم. آن وقت از داماش می روم که برخی خیالشان راحت شود!

عابدینی همچنین از قطعی شدن مذاکراتش با سه بازیکن جدید خبر داد و گفت: از چند روز گذشته با سه بازیکن مذاکراتی داشتیم که تقریبا به قطعیت رسیده است. ما قصد داریم داوود حقی را جذب کنیم و مهرداد اولادی را نیز از پرسپولیس به صورت قرضی به خدمت بگیریم. همچنین چون محمد آبشک، پای خود را عمل کرده است ناچاریم نامش را از فهرست خارج کنیم و به جای او هادی سهرابی را جذب کنیم.

وی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا با شارژ مالی باشگاه، می‌توان شاهد بازی‌های بهتری از داماش ببود؟ گفت: بازیکنان ما با وجود مشکلات مالی شدید، تمام توان خود را در بازی‌های صرف می‌کردند و این یعنی روح حرفه‌ای به تیم دمیده شده است. در چنین شرایطی شارژ مالی تنها آرامش خاطری به بازیکن و خانواده‌اش می‌دهد، ولی بازیکنان کماکان مانند گذشته با تمام توان خود بازی می‌کنند. بازیکن حرفه‌ای یا به زمین نمی‌رود و یا اگر رفت تمام توانش را خرج می‌کند.

پس از انتشار شایعه خداحافظی عابدینی از داماش، بلافاصله بحثحضور وی در پرسپولیس مطرح شد. عابدینی در این رابطه به ایسنا گفت: مطمئن باشید که قطعا این کار را خواهم کرد! اگر به هر دلیلی در داماش نمانم حتما به پرسپولیس می روم، چون دوست دارم رویانیان و مجموعه پرسپولیس که زحمات زیادی کشیده‌اند، موفق شوند. اگر کاری برای پرسپولیس از دستم بر بیاید، حتما انجام می‌دهم.
البته اين حرف من در شرايط فعلي است و اگر روزي احساس كنم كه نميتوانم كمكي به پرسپوليس كنم خود را سر بار اين باشگاه نخواهم كرد. امروز احساس ميكنم كه ميتوانم به پرسپوليس كمك كنم، ولي از سوي ديگر به مالكان داماش هم تعهد اخلاقي دادهام كه چند ماه در اين باشگاه بمانم. هر چند مالكان جديد از من خواستند كه براي هميشه در داماش بمانم، اما من از آنها خواستهام كه كسي را كنار من بگذارند تا به تدريج كارها را به او انتقال دهم.