به گزارش افکار نیوز به نقل از مهر، عباس ترابیان درباره قرعهکشی جام جهانی فوتسال تصریح کرد: روز چهارم شهریور برای شرکت در مراسم قرعه کشی جام جهانی به بانکوک تایلند خواهم رفت. البته قرار است در این مراسم، کارگاههای آموزش تخصصی برگزاری رقابتهای جام جهانی با حضور مقامات کنفدراسیونها و فیفا برگزار شود.

ترابیان همچنین درباره حضور مدیرفنی اسپانیایی تیم ملی فوتسال در ایران به سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: ایشان ۲۷ سال در بالاترین سطوح فوتسال جهان فعالیت داشته و یکی از برجسته‌ترین مدرسان و مربیان فوتسال جهان است. البته مذاکرات ما تا این لحظه خوب پیش رفته ولی طبق توافقی که داشته‌ایم تا زمان انعقاد قرارداد، نام او را رسانه‌ای نخواهیم کرد.

وی در پایان گفت: با توجه به تعهداتی که این مربی اسپانیایی دارد، تکلیف قرارداد او با فدراسیون فوتبال این هفته مشخص می‌شود. به هر جهت ما می‌خواهیم که ایشان کاملا در اختیار ما باشد، چرا که در طول سال کشورهای زیادی می‌خواهند دوره‌های آموزشی را با حضور این مدرس برگزار کنند. البته این مدرس اسپانیایی، فقط قرار است مدیرفنی تیم ملی فوتسال باشد.

اهدای کاپ آقای گلی لیگ
کاپ آقای گلی لیگ برتر فوتسال طی مراسمی در دفتر عباس ترابیان، رئیس کمیته فوتسال به احمد اسماعیل‌پور اهدا شد.

اسماعیل‌پور که فصل گذشته با ۲۷ گل در تیم منصوری آقای گل لیگ فوتسال شده بود، پس از دریافت این کاپ گفت: فوتبالم را از باشگاه ساوه شن در لیگ دو و در سال ۸۵ آغاز کردم و تا سال ۸۸ در این تیم بودم. سال ۸۹ به فولاد ماهان اصفهان رفتم و سال بعد در منصوری بازی کردم و امسال با قراردادی سه ساله به گیتی پسند پیوستم.

وی در ادامه درباره حضورش در تیم ملی فوتسال گفت: سال ۸۵ اولین بار بودم که به اردوی تیم ملی فوتسال دعوت شدم که اردوی‌‍مان در اسلوونی بود اما در انتخاب نهایی سرمربی وقت تیم ملی فوتسال قرارنگرفتم. سپس به تیم امید دعوت شدم و در رقابت‌های ویتنام در کنار این تیم بودم. حالا دو سالی است که مرتب به تیم ملی دعوت می‌شوم و در خدمت فوتسال ملی هستم.

اسماعیلپور در پایان گفت: تیم ملی فوتسال ایران به حضور در فینال جام جهانی فکر میکند. ما هدفمان حضور در فینال است. امیدوارم قرعه خوبی به تیم ملی بخورد.