به گزارش افکار نیوز به نقل از ورزش سه،هفته سوم ليگ برتر که امشب با دو ديدار گهر -پرسپوليس و صبا - ملوان آغاز ميشود فردا شب (سهشنبه) با ۷ مسابقه زير به پايان ميرسد.* داماش گیلان - پیکان؛ به دنبال اولین بردداماش در دو هفته گذشته دو مساوی گرفته، دو مساوی که امید هرندی سرمربی این تیم آنها را نوعی باخت می‌داند. بنابراین داماش با تمام توان به مصاف پیکان می‌رود تا اولین بردش را در لیگ دوازدهم به دست بیاورد به ویژه اینکه با حضور حامی مالی جدید به نظر می‌رسد بازیکنان این تیم دیگر دغدغه مالی نداشته باشند. در آن سوی میدان عبدالله ویسی قرار دارند، مربی‌ای که می‌گوید تیمش باید از ابتدای فصل خوب نتیجه بگیرد و اعتقادی به اینکه بازیکنانش هنوز در کوران بدنسازی هستند، ندارد. پیکان چند بازیکن مصدوم دارد که بعید است به این بازی برسند.هرندی و ویسی هر دو اولین برد را می‌خواهند و باید دید داماش می‌تواند از امتیاز میزبانی‌اش استفاده کند یا اینکه پیکان اولین بردش را به دست می‌آورد.* فجرسپاسی - نفت آبادان؛ یاوری به دنبال شکست دومین پرتغالیجوانان با انگیزه و جویای نام فجرسپاسی تحت هدایت محمود یاوری، پیر فوتبال ایران با شش امتیاز در رده دوم جدول قرار دارند. این تیم اگر بتواند در ادامه بازی‌هایش نیز مثل دیدار با پرسپولیس بازی کند بعید نیست شگفتی ساز بزرگ لیگ دوازدهم لقب بگیرد؛ تیمی که یکی از ارزان‌ترین تیم‌های لیگ برتر محسوب می‌شود. در سوی دیگر نفت آبادانی قرار دارد که یک مربی پرتغالی آن را هدایت می‌کند. کاستا اگر می‌خواهد مثل مانوئل ژوزه به یاوری نبازد باید تمام توانایی فنی‌اش را به کار بگیرد وگرنه ممکن است یاوری دومین مربی پرتغالی لیگ ایران را هم شکست دهد.* نفت تهران - آلومینیوم هرمزگان؛ کار سخت مقابل آلومینیوممنصور ابراهیم‌زاده از زمانی که از اصفهان به تهران آمده کمتر مصاحبه می‌کند و گویی می‌خواهد دور از رسانه‌های گروهی فصل را سر کند و به تیمش بیشتر بپردازد. نفت قطعا در دیدار خانگی با آلومینیوم هرمزگان به دنبال برد است اما حریف آنها، تیم اکبرمیثاقیان است، مربی‌ای که کارهای دفاعی را به خوبی بلد است. عبور از لایه‌های دفاعی تیم میثاقیان کار سختی است. آلومینیوم به یک مساوی هم راضی است اما نفتی‌ها فقط برد می‌خواهند.* فولاد خوزستان - سایپا؛ غول کش در اهوازحسین فرکی با فولاد خوزستان شروع خوبی در لیگ نداشته و هنوز بردی به دست نیاورده است. فرکی بهتر از هر کسی می‌داند که جنوبی‌های فوتبالدوست می‌خواهند تیم‌شان همواره جز مدعیان باشد و به همین دلیل باید سایپا را شکست دهد.


برخی هواداران فولاد هفته گذشته و پس از شکست خانگی تیمشان برابر سپاهان علیه کادرفنی و بازیکنان شعار دادند و همین موضوع کار فرکی را برابر سایپا دشوارتر می‌کند، سایپایی که هفته گذشته با یک بازی خوب استقلال را با تمامی ستارگانش در ورزشگاه آزادی شکست داد.اگر بازیکنان سایپا از آن برد مغرور نشده باشند شاید بتوانند در اهواز امتیاز بگیرند البته در صورتی که همانند دیدار با استقلال با انگیزه و کم اشتباه ظاهر شوند در غیر این صورت احتمال دارد فرکی اولین سه امتیاز را به هواداران فولاد تقدیم کند.* تراکتورسازی تبریز - مس کرمان؛ اولین برد برای بقا!تراکتورسازی با تونی اولیویرا سرمربی پرتغالی‌اش هنوز به برد نرسیده و جانشین قلعه‌نویی فقط دو امتیاز گرفته است. اولیویرا اگر نتواند این هفته و در حضور تماشاگران پرشور و پرشمار تراکتورسازی به پیروزی برسد شاید خیلی زود با لیگ برتر ایران وداع کند.


حریف تراکتورسازی مس کرمان است که بدون امتیاز است و قاسم‌پور اگر دوست دارد در مس بماند باید در این بازی پیروز شود وگرنه بعید است مدیران مس که هزینه زیادی هم برای تیم‌شان انجام داده‌اند از مربی‌ای که سه شکست متوالی داشته حمایت کنند. جدال این دو تیم نبرد مرگ و زندگی و نبرد بقا است.* سپاهان - راه آهن؛ نبرد مربیان سابق پرسپولیسسپاهان یکی از سه تیم شش امتیازی لیگ برتر است. قهرمان فصل گذشته می‌خواهد همچنان روند بردهایش ادامه پیدا کند. راه آهن هم در این فصل با چهره‌ای متفاوت در لیگ حاضر شده و یک برد و یک مساوی داشته است. نبرد کرانچار و دایی در نوع خود جالب توجه است. دایی زمانی جانشین کرانچار در پرسپولیس شد و حالا این دو سرمربی پیشین پرسپولیس می‌خواهند توانایی‌هایشان را به رخ دیگری بکشند.* استقلال - ذوب آهن؛ قلعه‌نویی به کربکندی رسیدامیر قلعه نویی و ستارگان استقلال در روزهای گذشته تلاش کردند شکست برابر سایپا و حواشی آن به ویژه تشویق فرهاد مجیدی را فراموش کنند و امیدوار باشند دیگر تماشاگرانشان کاپیتان سابق استقلال را تشویق نکنند.


گفته می‌شود استقلال به احتمال فراوان در دیدار با ذوب آهن با ترکیبی جدید به میدان می‌آید و شاید مجتبی جباری که خواهان جدایی از استقلال است در ترکیب حضور داشته باشد.حریف استقلال تیم قدرتمندی در این فصل نیست، ذوب آهن از مشکلات مالی فراوان رنج می‌برد و در دو هفته گذشته دو باخت داشته است. با این حال بازی با تیمی پرستاره استقلال می‌تواند انگیزه خوبی به بازیکنان ذوب آهن بدهد.


تقابل قلعه‌نویی و کربکندی نیز از نکات جالب توجه است. زمانی که قلعه‌نویی با سپاهان مقابل صبا قرار گرفت، هر دو این مربیان بر سر شیوه بازی تیم حریف ایرادهایی از یکدیگر گرفتند. باید دید این بار کدام مربی پیروز می‌شود؛ امیر قلعه‌نویی با تمامی ستارگان لالیگایی و ایرانی‌اش یا کربکندی با بازیکنان جوانش؟*** برنامه کامل هفته سوم لیگ برتر به شرح زیر است:*دوشنبه ۹/۵ / ۹۱ - ساعت۲۲صبای قم - ملوان - ورزشگاه یادگار امام قمساعت ۲۲:۳۰گهر درود - پرسپولیس ورزشگاه آزادی تهران*سه شنبه ۱۰/۵ / ۹۱ - ساعت۲۲داماش - پیکان - ورزشگاه شهید عضدی رشتفجرسپاسی - نفت آبادان - ورزشگاه شهید دستغیب شیرازنفت تهران - آلومینیوم هرمزگان - ورزشگاه دستگردیفولاد خوزستان - سایپا - ورزشگاه تختی اهوازتراکتورسازی - مس کرمان - ورزشگاه یادگار امام تبریزسپاهان - راه آهن - ورزشگاه فولادشهر اصفهانساعت ۲۲:۳۰استقلال - ذوب آهن - ورزشگاه آزادی