به گزارش افکار نیوز،سيد حسن زاهدي در گفتوگو با ايسنا، اظهار كرد: هادي ساعي در بازيهاي المپيك ۲۰۰۸ پكن يك رهبر كاروان و يك وزنه بود و به خوبي توانست اين نقش را با مدال طلايي كه گرفت، ايفا كند. اكنون آن نقش به يوسف كرمي، كاپيتان تيم ملي تكواندو ايران سپرده شده است. اين تكواندو كار ايران چون سابقه حضور در المپيك را هم در كارنامه دارد، ميتواند اين نقش را به خوبي ايفا كند.

وی افزود: درست است که در این دوره از بازی‌های المپیک مرد تغییرها و تقدیرها یعنی هادی ساعی را به عنوان ورزشکار همراه خود نداریم و او این دوره مدیر فنی تیم ملی است، اما یوسف کرمی را به عنوان یک وزنه و کاپیتان تیم ملی همراه داریم.

پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۸۸ سئول در مورد سیدبندی مسابقات تکواندو المپیک لندن و قرار گرفتن باقری معتمد در پایین جدول و روبه‌رو نشدن او و حریف ترکیه‌ای تا دیدار فینال یادآور شد: با در نظر گرفتن این سیدبندی می‌بینیم که کار یوسف کرمی به مراتب سخت‌تر از وزن محمد باقری معتمد است؛ هر چند مطمئنم، یوسف کرمی از عهده این شرایط سخت برخواهد آمد و مشکلی نخواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که مشخص شدن حریفان در المپیک می‌تواند تاثیر منفی روی ورزشکاران بگذارد، گفت: وقتی بدانی که در دور اول قرار است با چه کسی مبارزه کنی، می‌توانی روی فنون او تمرکز کنی و این به تو کمک می‌کند که با آمادگی بهتری به مصاف او بروی. در این زمینه محمد باقری معتمد می‌داند که تا فینال به حریف ترک خود نمی‌خورد و شاید راحت‌تر مبارزه کند. البته یوسف کرمی کار سخت‌تری دارد که این هم نصیب کسی شده که تجربه المپیک را دارد.

دبیر اسبق فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال که آیا مبارزه نکردن باقری معتمد تا دیدار فینال با " سروت " ترکیه‌ای دلیل نمی‌شود که او دیگر حریفان را دست کم بگیرد، یادآور شد: از وقتی محمد باقری معتمد یک نوجوان بود و آن زمان خودم هم هنوز مبارزه می‌کردم، بارها با هم تمرین و مبارزه می‌کردیم. این تکواندوکار خوب ایرانی بسیار زیرک و باهوش است و هیچ کجا ندیدم که حریفان را دست کم بگیرد و سهل انگاری کند. المپیک جایی نیست که کسی بخواهد حریفان را دست کم بگیرد و تعلل کند. قطعا باقری معتمد همه حریفان را ارزیابی کرده و از آنها شناخت دارد.