به گزارش افکار نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، در پايان سومين روز رقابت هاي المپيك ۲۰۱۲ لندن ۸۲ مدال طلا ، نقره و برنز ميان ورزشكاران توزيع شد.

ورزشکارانی از ۲۰۴ کشور در این رقابت ها حضور دارند که در پایان سومین روز این مسابقات ۳۰ کشور صاحب مدال شدند و این در حالی است که روز گذشته ۱۹ کشور صاحب مدال شدند در این جدول چین همچنان صدرنشین است چینی ها تا کنون ۶ مدال طلا، ۴ نقره، و ۲ برنز کسب کردند و کشورهای آمریکا، ایتالیا، کره جنوبی و فرانسه در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

جدول توزیع مدال های بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن در پایان سومین روز این رقابت ها به شرح زیر است: در بین کشورهای حاضر چین صدرنشین جدول است، چینی ها که دوره گذشته بازیهای میزبان بودند تا پایان سومین روز بازیها صدر جدول را به خود اختصاص دادند آمریکا با کسب ۳ مدال طلا، ۵ نقره و ۳ برنز در جایگاه دوم قرار دارد و ایتالیایی ها با کسب ۲ مدال طلا، ۳ طلا و ۲ برنز سوم هستند همچنین کره جنوبی با کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز، چهارم است فرانسه با ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز در جایگاه پنجم قرار دارد کره شمالی با کسب ۲ مدال طلا، و یک برنز و قزاقزستان با کسب ۲ مدال طلا در جایگاه ششم و هفتم قرار دارند. استرالیا با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز برزیل با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز، مجارستان با یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک برنز، مشترکا هشتم هستند هلند با کسب یک مدال طلا و یک نقره یازدهم است روسیه با کسب یک مدال طلا و ۳ برنز در جایگاه دوازدهم قرار دارد.

کشورهای گرجستان و آفریقای جنوبی هر یک با کسب یک مدال طلا سیزدهم هستند ژاپن با ۲ مدال نقره و ۳ برنز در جایگاه پانزدهم قرار دارد.

انگلیسی ها با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز در رتبه شانزدهم قرار دارند.

در این بین کشورهای کلمبیا، کوبا، لهستان، رومانی و چین تایپه به ترتیب با کسب یک مدال نقره در جایگاه هفدهم قرار دارند ودر نهایت کشورهای آذربایجان بلژیک، کانادا مولداوی نروژ، صربستان، اسلواکی، اوکراین و ازبکستان به ترتیب با کسب یک مدال برنز در جایگاه بیست و دوم قرار دارند.

در بین میزبان رقابت ها در کنار کشورهای فرانسه، گرجستان، آفریقای جنوبی، کوبا، چین تایپه، آذربایجان، کانادا، مولداوی، اسلواکی و اوکراین ۱۱ کشور جدیدی هستند که به جدول توزیع مدال های اضافه شدند