سرویس ورزشی افکار نیوز

- در چهارمین روز پس از افتتاحیه رسمی آغاز به کار المپیک لندن با حاشیه های جالبی همراه بود؛

* یک نوجوان ۱۷ ساله پس از ارسال یک پیغام توهین‌آمیز علیه تام دیلی، در توئیتر توسط پلیس دستگیر شد.
دیلی و هم‌تیمی‌اش پیت واترفیلد نتوانستند در رقابت‌های شیرجه المپیک مدالی برای بریتانیا کسب کنند. کمی پس از آن برای دیلی در توئیتر نوشته شد: " امیدوارم بدانی که مردن پدرت را رقم زدی. "
دیلی نیز در پاسخ به این فرد نوشت: پس از اینکه تمام تلاشم را برای نتیجه گرفتن در المپیک انجام دادم، ارسال این پیغام کار احمقانه‌ای بود.

* پیم‌سیری سیری‌کاو، وزنه‌بردار بانوان تایلند در وزن ۵۸ - کیلو صاحب مدال نقره شد. مادر این وزنه‌بردار در گفتگو با تلویزیون بانکوک گفت: ۱۰ روز تمام برای قهرمانی دخترم در معبد عبادت کردم.
وی افزود: هنگامی که دخترم به مسابقات اعزام می‌شد آرزویش پس از طلایی شدن این بود که ازدواج کند و صاحب ۳ پسر شود که نام آنها را طلا، نقره و برنز بگذارد!

* وزن بردار دسته ۵۸ کیلوگرم تیم زنان چین ضمن ثبت رکوردی جدید به مدال طلای بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن دست یافت.
سالن ”اکسل” لندن دوشنبه شب شاهد به دست آمدن هشتمین مدال طلای کاروان ورزشی چین در بازی های المپیک ۲۰۱۲ بود.
در پیکارهای دسته ۵۸ کیلوگرم وزنه برداری، ”لی ژوئه یونگ” در حرکت یک ضرب وزنه ۱۰۸ کیلوگرم را مهار کرد تا رکورد جدیدی را در المپیک به ثبت برساند.

* در صورتیکه ورزشکاران روسی در حاشیه برگزاری سی امین دوره رقابت های المپیک صاحب مدال شوند هر یک از آنها ۶۰۰ هزار پوند به عنوان پاداش اهدا می شود و ورزشکاران مالزی نیز ۴۰۰ هزار پوند دریافت می کنند.

* بیش از دو هزار دوومیدانی کار در طول ۱۰ روز و در ورزشگاه اصلی، برای رسیدن به ۳۰۲ مدال المپیک لندن با یکدیگر رقابت می کنند.
ستاد برگزاری بازی های لندن اعلام کرده که در بازی های ۲۰۰۸ پکن، ۱۲ بار رکوردهای المپیک و ۵ بار رکوردهای دنیا جابجا شده است و این توقع وجود دارد که در لندن ورزشکاران بتوانند عملکردی بهتر از پکن داشته باشند.

* “دوپینگ” زن دونده را از المپیک به خانه‌اش فرستاد! پیش از این هم کمیته‌ بین‌المللی المپیک، لویزا گالیونیا ژیمناستیک کار زن ازبکستانی و هیسین پولاکو وزنه‌بردار مرد آلبانیایی را به خاطر مثبت شدن آزمایش دوپینگ از حضور در رقابت‌ها محروم کرد.
تامیکا ویلیامز دونده اهل سنت کیتس ونیوس به خاطر استفاده از مواد نیروزا از بازی‌های المپیک لندن کنار گذاشته شد.

* برگزاری رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ بیش از همه باعثناراحتی کارمندان و کارگران شاغل در شهر لندن بخاطر ماندن در ترافیک سنگین شده است.
روزنامه دیلی‌تلگراف در روز سه‌شنبه نوشت: ترافیک در خیابان‌های اطراف دهکده المپیک به حدی است که با وجود یکسری تمهیدات در رفت و آمدها، شهروندان مجبور می‌شوند تا ۲ ساعت در ترافیک بمانند.
این موضوع سبب شده ۵ میلیون کارمند و کارگر این شهر نگران وضعیت کاری خود شوند و حتی بیم از دست دادن شغل خود را داشته باشند.

* بوکسور افغانی با هزینه شخصی به المپیک رسید؛ اجمل فیصل ۲۱ ساله برای حضور در بزرگترین جشنواره ورزشی متحمل سختی‌های زیادی شده است.
وی پس از پشت سر‌گذاشتن مشکلات عدیده‌ای که در کشورش با آن روبرو بوده، برای آنکه رویای حضور در المپیک را تحقق ببخشد، نیاز به انجام تمریناتی جدی داشته است.
قهرمان دسته سبک وزن با برخورداری از حمایت نسبی سازمان ورزش کشورش، با استفاده از هزینه شخصی به مدت دو ماه در اردوی آماده‌سازی بریتانیا قبل از شروع مسابقات حضور یافته است.

* تیم ملی سوارکاری آلمان قهرمان مسابقات پرش با اسب المپیک لندن در بخش تیمی شد.
ژرمن‌ها که در سوارکاری یکی از قدرت‌های بلامنازع جهان به شمار می‌روند موفق شدند با کمترین امتیاز منفی و کسب ۱۳۳٫۷۰ بالاتر از بریتانیا قرار بگیرند و عنوان قهرمانی را از آن خود کنند تا اولین مدال طلای کاروان ورزشی این تیم در المپیک لندن بدست آید.

* یکی از مقام‌های کمیته بین‌المللی المپیک بخاطر تخلف‌های اداری به حبس و جریمه نقدی محکوم شد. «هاینس یونگ ویت» دبیر اسبق کمیته المپیک اتریش بخاطر تخلفاتی که در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ مرتکب شده، ‌ از سوی دادگاهی در کشورش به ۵ سال حبس محکوم شد.

*دختر ملکه انگلیس به همراه تیم بریتانیا با کسب مدال نقره مسابقات تیمی سوارکاری به رقابت پرداخت.
از نکات جالب توجه دیگر در مسابقات پرش با اسب، حضور مقامات سلطنتی و پادشاهی انگلیس بود.
در این میان می‌توان به حضور پرنس ویلیام نوه ملکه انگلیس به همراه همسرش که به تازگی جشن عروسی خود را برگزار کرده‌اند و همچنین حضور پرنس هری دیگر نوه ملکه الیزابت و شاهزاده ولز اشاره کرد که از نزدیک به تماشای این رقابت و هنرنمایی دختر ملکه بریتانیا پرداختند.

* مسئولان تیم فوتبال بانوان کامرون بخاطر اهانت رسانه‌های انگلیس خواهان پوزش رسانه‌های کشور میزبان المپیک شدند.
پس از آنکه تیم برزیل در بازی اول خود در رقابت‌های لندن ۲۰۱۲ مقابل حریف آفریقایی به پیروزی ۵ بر صفر رسید، ‌ «آنته انگو اندوم» دروازه‌بان تیم کامرون در مصاحبه‌ با مطبوعات گفت همچون «مرغ سرکنده» مجبور بوده در این بازی مقابل ضربات هولناک بازیکنان حریف، مرتب عکس‌العمل نشان دهد.
بیان این عبارت از طرف وی سبب شد تا برخی از مطبوعات چاپ انگلیس وی را به تمسخر بگیرند. نشریاتی همچون دیلی‌استار، سان و اکسپرس در گزارش‌های خود در مورد سنگربان مذکور، تعابیری بکار گرفتند که از دید مسئولان تیم آفریقایی، اهانت تلقی شده است.

* یک گزارش منتشرشده از استقبال میلیونی رقابت‌های لندن ۲۰۱۲ توسط تماشاگران خبر می دهد.
روزنامه دیلی‌میل روز سه‌شنبه گزارش کرد در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه جمعیتی بالغ بر ۲٫۲ میلیون نفر بعنوان تماشاگر از پیکارهای انجام گرفته در محل بازی‌ها دیدن کرده‌اند.

* تیم فوتبال المپیک سوئیس یک بازیکن خود را اخراج کرد؛ «جیان گیلی» سرپرست تیم فوتبال المپیک سوئیس اعلام کرد “میشل مورگانلا” مدافع این تیم به دلیل درج اظهارات نژادپرستانه در صفحه توییتر خود، از ترکیب تیم اخراج شده است.
مورگانلا این اظهارات را پس از شکست ۲ بر یک سوئیس مقابل کره‌جنوبی در روز گذشته منتشر کرده بود که موجب شد مقامات سوئیس آن را پیام اهانت‌آمیز تلقی کنند.