به گزارش افکارنیوز، تنها كماندار مرد ايران در بازيهاي المپيك لندن پس از شكست از حريف مكزيكي خود در گفتوگو با ایسنا گفت: پيش از اين دو بار اين حريف مكزيكي را شكست داده بودم، اما در اينجا شرايطم مناسب نبود. وقتي حريف پشت سرش مربي ايستاده و من اين امتياز را ندارم، روي عملكردم تاثير ميگذارد، ضمن اين كه اولين بار بود كه در چنين جو و ورزشگاهي مسابقه ميدادم. بايد بگويم كه ما به خودمان باختيم.

وی ادامه داد: من از هشت ماه قبل به همراه مربیان کره‌ای برای مدال برنامه‌ریزی کرده بودم، اما ظاهرا مسئولان دوست نداشتند که تیر و کمان مدال بگیرد و زحمات چهار پنج ساله ما از بین رفت. از اینجا اعلام می‌کنم تا زمانی که سیستم‌ ورزش این گونه باشد، به تیر و کمان نخواهم پرداخت و همین جا خداحافظی‌ام را از ورزش قهرمانی اعلام می‌کنم. امیدوارم کسانی که جای ما می‌آیند بتوانند با این شرایط کار کنند و افتخارآفرین شوند.

وی در مورد باختش در این مسابقه اضافه کرد: تیر و کمان ورزش لحظه‌ای است، اما تا زمانی که فرمانده بالای سر لشگر نباشد، نمی‌توان جنگ را برد. ما لشگر بدون فرمانده بودیم.

وزیری به حضور مربیان کره‌ای در لندن اشاره کرد و گفت: بارها از وزیر ورزش و جوانان و همچنین آقای افشارزاده خواستم تا برای مربی کره‌ای مجوز یک روزه بگیرند تا آنها بتوانند در مسابقه ما را کوچ کنند، اما این کار را نکردند و شاید اگر تیر و کمان نتیجه‌ خوبی می‌گرفت مشکل به وجود می‌آمد.

وزيري در پايان گفت: از دنياي قهرماني كنار ميروم تا اگر يك درصد هم احتمال ميدهم اگر ايراد از من باشد، ورزشكاران ديگري بيايند و در بازيهاي آسيايي افتخار آفرين شوند.