سرویس ورزشی افکار نیوز -ورزشکاران ایرانی شرکت کننده در سی امین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن رقابت های خود را از جمعه ششم مرداد ماه آغاز کردند.

تیر وکمان
زهرا دهقان که در جایگاه پنجاه‌وپنجم قرار گرفت در مرحله حذفی، به مصاف ماریانا آویتیا، کماندار مکزیک که در مرحله مقدماتی دهم شد، رفت و در نهایت با نتیجه ۶ بر ۲ از جدول رقابت‌ها کنار رفت و از صعود به جمع ۳۲ کماندار برتر بازماند.

میلاد وزیری که در جدول مقدماتی عنوان سی و نهمی را به خود اختصاص داد، در مرحله ی حذفی مقابل لوئیز ادواردو ولز مکزیکی که در جایگاه بیست‌وششم قرار گرفت به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر یک از دور رقابت‌ها کنار رفت.


دوچرخه سواری

ماده دوچرخه سواری جاده:
زرگری سهرابی و حقی سه رکابزن ایران در دوچرخه سواری جاده حضور داشتند. زرگری به دلیل واژگون شدن دوچرخه‌اش از رقابت‌ها کنار رفت و راهی بیمارستان شد.
حقی نیز پس از طی مسافت ۱۶۸٫۳ کیلومتر به خط پایان نرسید اما مهدی سهرابی نماینده شایسته کشورمان با ثبت زمان ۴ ساعت و ۵۲ دقیقه و ۵۵ ثانیه در جایگاه ۱۰۷ قرار گرفت و به کار خود پایان داد


ماده استقامت جاده:
امیر زرگری رکابزن ملی پوش کشورمان پس از طی ۹۰ کیلومتر به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه قوزک پا راهی بیمارستان شد.
علیرضا حقی نیز به زمین برخورد کرد اما با برطرف شدن مشکلش به کار ادامه داد. البته حقی هم پس از طی مسیر ۱۶۳ کیلو‌متری از دور رقابت خارج شد.
مهدی سهرابی دیگر نماینده ایران با ثبت زمان ۶ ساعت و ۷ دقیقه و ۴۳ صدم ثانیه در بین ۱۱۴ نفری که به خط پایان رسیدند به مقام صد و سیزدهم رسید.


ماده تایم تریل انفرادی:
علیرضا حقی تایم تریل انفرادی به مسافت ۴۴ کیلومتربه مصاف حریفانش رفت که در نهایت با ثبت زمان ۵۷ دقیقه و ۴۱ ثانیه و ۴۴ صدم ثانیه به مقام سی و ششمی تایم تریل انفرادی مردان رسید.قایقرانی

سولماز عباسی، نماینده قایقرانی ایران در روئینگ، در مرحله یک‌چهارم با زمان ۸ دقیقه و ۲۷ ثانیه و ۲۸ صدم ثانیه در گروه خود آخر شد و باید پنج‌شنبه برای صعود به فینال C یا D تلاش کند.

محسن شادی، نماینده تیم ملی روئینگ ایران در مرحله یک‌چهارم مقابل حریفانی از موناکو، هند، کرواسی، کره‌جنوبی و شیلی به رقابت پرداخت و با زمان ۸ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۲۹ صدم ثانیه در گروه خود در جایگاه ششم قرار گرفت و به فینال D رسید.پینگ پنگ
نوشاد عالمیان که با پیروزی برابر تانگ پنگ، حریف هنگ‌کنگی راهی مرحله یک شانزدهم نهایی و حریف تیمو بول آلمانی شده بود، و با حساب ۴ بر صفر شکست خورد، نماینده پینگ پنگ ایران در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن با شکست برابر حریف آلمانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.تیراندازی

در رشته تپانچه بادی ۱۰ متر، ابراهیم برخورداری، تنها نماینده کشورمان با امتیاز ۵۶۹ به مقام سی و سومی المپیک رسید.
رقابت‌های تفنگ بادی ۱۰ متر زنان المپیک ۲۰۱۲ لندن در مرحله مقدماتی پیگیری شد و الهه احمدی، نماینده کشورمان با امتیاز ۳۹۷ به ابتدا شوت آف راه یافت وراهی فینال شد.
وی در مسابقه فینال که ساعاتی پس از پایان مرحله مقدماتی برگزار شد، با رساندن مجموع امتیازات خود به ۴۹۹.۱ امتیاز در جایگاه ششم المپیک ایستاد.
در این ماده مه‌لقا جام بزرگ با امتیاز ۳۹۱ در رده چهل و سوم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.شمشیر بازی

مجتبی عابدینی شمشیرباز کشورمان با شکست مقابل زالومیر شمشیرباز رومانیایی با نتیجه ۱۵ بر ۷ از دور رقابتها حذف شد.


بوکسوزن ۶۹ -:
امین قاسمی پور بوکسور وزن ۶۹ - کیلوگرم تیم ملی ایران در نخستین بازی خود به مصاف " گابریل پرز " از ونزوئلا رفت که در راند اول ۴ بر ۲ و راند دوم ۵ بر۳ بازی را به حریف خود واگذار کرد.
قاسمی‌پور راند سوم حریف خود را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست داد، اما در مجموع با نتیجه ۱۳ بر ۸ از دور مسابقات حذف شد.


وزن ۸۱:
احسان روزبهانی بوکسور وزن ۸۱ کیلوگرم تیم ملی ایران در نخستین بازی خود به مصاف " واله رامانروی " رفت که در راند اول ۳ بر۲ بازی را واگذار کرد و راند دوم ۶ بر ۵ حریف خود را شکست داد. روزبهانی در راند سوم حریف خود را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد و در مجموع با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ به برتری رسید و صعود کرد.وزن ۶۴ -:
مهدی طلوتی بوکسور وزن ۶۴ - کیلوگرم تیم ملی ایران به مصاف " جاناتان‌آلسون " از کشور اسپانیا رفت، در راند اول با نتیجه ۴بر۳ حریفش را شکست داد و در راند دوم نیز بازی را با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز شد. وی در راند سوم با نتیجه ۷ بر ۵ و در مجموع ۱۶ بر ۱۲ پیروز شد تا به مرحله بعد صعود کند.


وزن ۹۱ -:
علی مظاهری بوکسور وزن ۹۱ - کیلوگرم تیم ملی ایران در نخستین بازی خود به مصاف " خوزه لاردوت گومز " بوکسور تیم ملی کوبا رفت که در راند اول با نتیجه ۶ بر ۴ حریف خود را شکست داد ولی در راند دوم داوران دو اخطار پیاپی به وی دادند و بلافاصله اخطاز سوم را نیز دریافت کرد تا به راحتی شکست را بپذیردو از مسابقات حذف شود.