به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، فدراسيون جهاني بدمينتون هشت زن ورزشكار اين رشته در المپيك را كه به تلاش كافي براي پيروزي متهم دانسته بود، از المپيك كنار گذاشت. چهار تيم بدمينتون ۲ نفره از جمله دو تيم از كره جنوبي، يك تيم از چين و يك تيم از اندونزي متهم بودند كه قصد داشتند، به عمد بازي خود را واگذار كنند تا در مرحله بعد با حريفان آسانتري روبهرو شوند.

روز سه‌شنبه در جریان مسابقه " یو یانگ " و " وانگ ژیائو لی " از چین و " جونگ کیونگ ایون " و " کیم هانا " از کره جنوبی، به نظر می‌رسید که هر دو تیم قصد دارند به عمد بازی را واگذار کنند. طولانی‌ترین رفت‌وبرگشت(رالی) این رقابت تنها چهار ضربه طول کشید. همچنین به نظر می‌رسید که بازیکنان سرویس‌های خود را به عمد به تور می‌زنند. کار به جایی رسید که حتی داور مسابقه به بازیکنان هشدار داد؛ هر چند اخطار تورستن برگ، داور، نیز به نتیجه نرسید.

فدراسیون جهانی بدمینتون اعلام کرده بود، همه این ورزشکاران به دلیل " تلاش ناکافی برای پیروزی " و " انجام رفتار غیرورزشی " مجازات خواهند شد.

هر دو تیم چین و کره جنوبی پیش از این مسابقه به مرحله یک چهارم نهایی راه یافته بودند از این رو به گفته گزارشگران هدف از این کم کاری، دست‌کاری در جدول رده‌بندی تیم‌‌ها در دور اول بود تا در دور بعد با رقبای ضعیف مسابقه دهند.

در انتها بازی به نفع کره‌جنوبی به پایان رسید. در نتیجه در بازی بعدی مقابل تیان کینگ و ژائو یون لی از چین قرار خواهد گرفت. تیم کره‌جنوبی درباره اتهام‌ها اظهار نظری نکرد اما یو و وانگ از چین گفتند که می‌خواهند انرژی خود را برای مراحل نهایی نگه دارند.

بر اساس گزارش رسانه‌های دولتی چین، اعضای کمیته المپیک این کشور در پی مطرح شدن اتهام " باخت عمدی " بازیکنان خود، تحقیقاتی را آغاز کرده و گفته‌اند با هرگونه رفتار مغایر با " اصول و اخلاقیات ورزشی " مخالف است.

ماجرا به همین جا ختم نشد و در مسابقات بین دو تیم کره جنوبی و اندونزی نیز اتفاق مشابهی روی داد. این مسابقه نیز در نهایت به نفع کره‌ای‌ها تمام شد.

عملکرد " ها جونگ اون " و " کیم مین جونگ " از کره‌جنوبی و " ملیانا جاهوری " و " گریسیا پولی "، تیم دو نفره اندونزی نیز از سوی فدراسیون جهانی بدمینتون مورد بررسی قرار دارد. در این بازی نیز " برگ "، داور، در یک مرحله وارد میدان مسابقه شد و با نشان دادن کارت سیاه، بازیکنان را از ادامه مسابقه منع کرد اما پس از آن‌که با اعتراض هر دو تیم مواجه شد، تصمیم خود را عوض کرد.

به نظر می‌رسید که این دو تیم نیز عمدا تلاش می‌کردند تا ببازند و در دور بعدی مسابقات در مقابل تیم چین مسابقه ندهند. در نهایت بازی با نتیجه دو بر یک به نفع کره جنوبی تمام شد.

طبق بیانیه فدراسیون جهانی بدمینتون، هر چهار تیم با اتهام " عدم تلاش برای پیروزی در مسابقه " و " رفتار توهین‌آمیز زیانبار برای ورزش " مواجه عملکرد و تمام هشت بازیکن در نهایت از بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن محروم شدند.