به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، شب گذشته دیدارهای دور سوم مرحله گروهی فوتبال المپیک مردان برگزار شد که در یکی از این بازیها بریتانیاییهای میزبان موفق شدند با نتیجه یک بر صفر از سد اروگوئه بگذرند تا به عنوان صدرنشین گروه اول راهی دور بعد شود و اروگوئه حذف شود.

تک گل این دیدار را استوریچ در واپسین دقایق نیمه اول و در دقیقه ۴۵ به ثمر رساند.

در دیگر دیدار این گروه تلاش دو تیم سنگال و امارات با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

اسماعیل مطر در دقیقه ۲۱ برای امارات و کوناته در دقیقه ۴۹ برای سنگال گل زدند.

بر این اساس تیم‌های بریتانیا و سنگال جواز حضور در مرحله بعدی را کسب کردند.*جدول رده‌بندی گروه اول:

۱ - بریتانیا، ۷ امتیاز

۲ - سنگال، ۵ امتیاز

۳ - اروگوئه، ۳ امتیاز

۴ - امارات، یک امتیازدر گروه دوم این پیکارها، مکزیک با یک گل از سد یکی از نمایندگان اروپا سوئیس گذشت تا به عنوان صدرنشین این گروه به دور بعدی راه یابد و سوئیس با قعرنشینی حذف شود. پرالتا ۶۹ تک گل این بازی را به ثمر رساند.

در دیگر دیدار تلاش کره‌جنوبی و گابن گلی را در بر نداشت تا کره‌ای‌ها به عنوان تیم دوم گروه دوم به دور بعد راه یابند.*جدول رده بندی گروه دوم:

۱ - مکزیک، ۷ امتیاز

۲ - کره‌جنوبی، ۵ امتیاز

۳ - گابن، ۲ امتیاز

۴ - سوئیس، یک امتیازدر گروه سوم، برزیل قدرتمندترین تیم مرحله گروهی با ۳ گل نیوزیلند را در هم کوبید تا با کسب ۹ امتیاز مقتدرانه راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

دانیلو ۲۳، دامیانو ۲۹ و آلکس سندرو ۷۶ گلزنان این دیدار بودند.در دیگر دیدار این گروه، تیم مصر ۳ بر یک از سد بلاروس گذشت تا نماینده آفریقا به عنوان تیم دوم این گروه به مرحله بعدی برسد.

محمد صالح ۵۶، مروان محسن ۷۳ و ابو تریکا ۷۹ برای مصر گل زدند و گل بی‌ثمر بلاروس نیز توسط ورونکوو ۸۷ به ثمر رسید.*جدول رده‌بندی گروه سوم:

۱ - برزیل، ۹ امتیاز

۲ - مصر، ۴ امتیاز

۳ - بلاروس، ۳ امتیاز

۴ - نیوزیلند، یک امتیازدر گروه چهارم که پیش از این اسپانیا از گردونه مسابقات حذف شده بود، در دیدار با مراکش به تساوی بدون گل رسید تا تنها یک امتیاز در این پیکارها بدست آورد و با قعرنشینی و بدون گل زده به خانه بازگشت.

در دیگر دیدار این گروه ژاپن نیز با تساوی بدون گل مقابل هندوراس به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شد.*جدول گروه چهارم:

۱ - ژاپن، ۷ امتیاز

۲ - هندوراس، ۵ امتیاز

۳ - مراکش، ۲ امتیاز

۴ - اسپانیا، بدون امتیازدر پایان مرحله گروهی اسپانیا بدون گل‌زده ناکام بزرگ لقب گرفت و ژاپن به همراه مکزیک بدون گل خورده به عنوان مدعی معرفی شدند.دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی روز شنبه به شرح زیر برگزار می‌شود:

ژاپن - مصر

مکزیک - سنگال

برزیل - هندوراس

بریتانیا - کره‌جنوبی