به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، رييس فدراسيون بوكس با انتقاد از داوري اين ديدار گفت: در حال تنظيم شكايتنامهاي عليه داوري هستيم و اين موضوع را تا آخر پيگيري ميكنيم.

احمد ناطق نوری اظهار کرد: داوران خیلی نامردی کردند، در حالی که مظاهری راند اول را به خوبی پایان برده بود در راند دوم به یکباره در یک دقیقه سه بار اخطار دادند که این اصلا درست نیست، در موقع اخطار دادن داوران باید زمان را در نظر بگیرند و از سوی دیگر قانون می‌گوید که برای اخطار سوم باید حداقل سه بار به بوکسور مورد نظر با دست اشاره کرد و به او گفت که در حال گرفتن اخطار است. همه این شرایط در صورتی است که علی مظاهری اصلا فکر حمله نکردن نبود.

وی افزود: من تا به حال چنین داوری ضعیفی ندیده بودم، به هر حال مسابقه تمام شده و بوکسور ما حذف شده است اما اعتراض به داوری را تا آخرین لحظه پیگیری می‌کنیم.

رییس فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که آیا شکایت‌نامه رسمی علیه داوری به فدراسیون جهانی ارائه کرده‌اید؟ گفت: خیر، هنوز به صورت رسمی و کتبی شکایت نکرده‌ایم اما همانجا به صورت شفاهی اعتراض شدیدی را داشتیم چرا که معتقدیم علی مظاهری خوب مبارزه کرد و از نظر ما برنده است.

وی ادامه داد: در صحبتی که با افشارزاده داشتم قرار شده متنی را در اعتراض به داوری تهیه کنیم و به مسئولان برگزاری مسابقات و فدراسیون جهانی ارائه دهیم.

رییس فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که اگر اعتراض ایران مورد موافقت قرار بگیرد آیا ممکن است نتیجه تغییر کند؟ یادآور شد: خیر، نتیجه دیگر تغییر نمی‌کند اما با این کار خود حداقل این را ثابت می‌کنیم که داور اشتباه کرده و باید از ما عذرخواهی کند.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا مظاهري به دليل دست ندادن به داور جريمه خواهد شد؟ گفت: علي مظاهري در اعتراض داوري و حقخوري كه نسبت به او شده بود نزد داور نرفت و رينگ را ترك كرد، پس جريمهاي نبايد در كار باشد. او به اين اعتراض داشت كه داوران بدون دليل او را بازنده كردند.