به گزارش افکارنیوز به نقل از انتخاب، ویکتور کونته مدعی شد که ۶ نفر از ۱۰ ورزشکار حاضر در رقابتهای المپیک از مواد نیروزا استفاده میکنند. وی معتقد است تقلب برای پیشرفت در بازیهای لندن ۲۰۱۲ آسان است.

کونته، مالک مجرم بالکو که مواد نیروزا را در اختیار افرادی چون دوین چمبرز و ماریون جونز قرار می‌داد، برنامه‌های تست دوپینگ در المپیک لندن را نامربوط دانست.

وی که در لندن برنامه‌های تمرینی و تغذیه‌ای را به ورزشکاران آمریکایی جون رایان بیلی، قهرمان دو و میدانی و مارلن اسپارزا بوکسور این کشور پیشنهاد می‌دهد، همچنین مدعی است تعداد این ورزشکاران را که از روش چمبرز استفاده می‌کنند، می‌داند.(نوشابه‌ای که شامل ۷ دارو است که وی برای دوندگان انگلیسی تهیه می‌کند.)

کونته در گفت‌و‌گو با تایمز گفت: این فقط تبلیغات است که اعلام می‌کنند بیشترین هزینه برای تست دوپینگ در المپیک لندن شده و ۶ هزار آزمایش دوپینگ در میان ورزشکاران انجام شده است.

وی ادامه داد: اگر تست دوپینگ شما در المپیک مثبت اعلام شد، بدانید که هوش لازم برای این کار را نداشتهاید. ورزشکاران این کار را انجام نمیدهند. میتوانید قلاب خود را به آب بیندازید و ماهیها را شکار کنید، اما این مربوط به ۹ ماه پیش بود. استفاده از این مواد و مزایای آنها در المپیک ساده است.