به گزارش افکارنیوز به نقل از رجانیوز، استقلال كه تا به امروز ۴ گل از ۴ گلي كه در ليگ به ثمر رسانده را از راه آسمان به دست آورده بايستي برنامههاي هجومي خود را در اين بازي با تغييرات چشمگيري روبرو كند. تيم امير قلعه نويي تا به امروز تيم متنوعي به لحاظ تاكتيكي جلوه نكرده است البته به جز بازي با ملوان كه الحق والانصاف استقلال موقعيتهاي زيادي را از زواياي گوناگون به دست آورد و نشان داد برنامههاي متنوعي براي حمله كردن روي دروازه حريف دارد.

***

برتری بر پرسپولیس راه دارد. آنها بدون شک برای باختن گام به میدان نمی‌گذارند اما نگاهی به بازی‌های این تیم می‌تواند راه‌ها را برای کادر فنی استقلال باز بگذارد. استقلال تا به امروز از عمق دفاع هیچ تیمی عبور نکرده است و در عین حال پرسپولیس بارها و بارها عمق دفاع خود را در اختیار مهاجمان حریف قرار داده است. پرسپولیس در خط دفاع آسیب پذیر است و آنطور که دیگر تیم‌ها راه گلزنی به پرسپولیس را تا به امروز نشان داده‌اند آبی‌ها نیز باید از این روش‌ها تأسی بگیرند.

در حقیقت حریفان پرسپولیس یک کارگاه آموزشی برای مربیان استقلال هستند تا به واسطه آن بتوانند دروازه پرسپولیس را بارها و بارها مورد هجوم قرار دهند. شکی نیست امیر قلعه نویی و همکارانش نیز ضعف پرسولیس را شناسایی کرده‌اند و عصر فردا نیز روش‌های متعددی را در میدان پیدا خواهند کرد و چه بسا از راه زمین هم به گل دست یابند؟!

***

نمی‌خواهیم استقلال را از تخصصش که ارسال از جناحین است منع کنیم. استقلال بایستی روی این روش تمرکز بیشتری داشته باشد چرا که از ابزار کافی برای اجرای این روش برخوردار است. حمله از راه آسمان نیز به درستی باید یکی از حربه‌های گلزنی در دربی باشد چرا که سرخ‌ها از این ناحیه نیز دچار ایراد‌هایی هستند. اشاره به ضعف پرسپولیس روی زمین به معنی از کار انداختن حملات هوایی استقلال نیست.

تاکید بر این است که استقلال یک اصل را از یاد نبرد؛ اصل این است؛ «تعدد تاکتیک‌ها»، یعنی اجرای همزمان حملات هوایی و زمینی در دربی ۷۵. در واقع آنچه موجب برتری استقلال در این بازی فوق حساس خواهد شد اجرای همه تاکتیک‌ها است به خصوص اینکه می‌بینیم رقیب سنتی استقلال از قلب دفاع به شدت لنگ می‌زند و از توانایی لازم برای مهار حملاتی که از این نقطه صورت می‌گیرد بی بهره است.

***

در استقلال مردانی که توانایی ارسال‌های در عمق را دارند کم نیستند اگرچه جباری نیست تا شاهد پاس‌های بی مثالش باشیم و البته دیگر مجیدی هم در ترکیب آبی‌ها قرار ندارد تا مثل تیری از چله کمان رها شده به عمق دفاع سرخ‌ها بزند اما اگر اینها نیستند جانواریو هست، زندی هم هست که این دو از خصوصیات لازم برای ارسال اینگونه پاس‌ها برخوردارند.

در خط آتش نيز آرش برهاني حي و حاضر است. بازيكني كه بوي گلزنياش به مشام ميرسد. نه به خاطر گلي كه وارد دروازه ملوان كرد به خاطر روحي كه در همه دربيها حتي آن دربي غيررسمي جام ولايت داشت. استقلال از سياوش اكبرپور و حتي ميثم بائو نيز بهرهمند است. اين دو نيز تاب و توان دويدن ميان مدافعان كند پرسپوليس را دارند اما بايد ديد هنر ذهني امير قلعه نويي تا چه اندازه در استفاده صحيح از بازيكنان و انتخاب روش بازي در اين ديدار در ميدان نمود پيدا خواهد كرد...