به گزارش افکارنیوز، رکوردهاي سني را در اين مطلب بخوانيد :

جوان‌ترین بازیکن: حسن روشن(استقلال)

حسن روشن جوانترین بازیکنی است که دربی را تجربه کرده است. روشن در دربی یازدهم که ۱۱ اسفند ۱۳۵۱ انجام شد، ۱۷ سال و ۲۷۴ روز سن داشت و رکورد وی پس از ۴۰ سال هنوز شکسته نشده است. ذکر این نکته لازم است که سن واقعی روشن بیش از این بوده، اما بهر حال ملاک ما در این آمار سن شناسنامه ای بازیکنان و مربیان بوده است.

مسن ترین بازیکن: محمد پنجعلی(پرسپولیس)

کاپیتان اسبق پرسپولیس در دربی ۳۷ که ۱۱ دی ۱۳۷۱ در چارچوب سوپرجام باشگاههای تهران انجام شد، با ۳۷ سال و ۱۹۰ روز سن برای پرسپولیس بازی کرد. این بازی با تساوی بدون خاتمه یافت.

جوان‌ترین گلزن: حسن روشن(استقلال)

جوان اول استقلال در دهه پنجاه در دربی چهاردهم که ۳ خرداد ۵۳ انجام شد، زننده تک گل پیروزی بخش استقلال مقابل پرسپولیس بود. روشن در این روز ۱۸ سال و ۳۵۷ روز سن داشت.

مسن ترین گلزن: کریم باقری(پرسپولیس)

کریم باقری در دربی ۶۸ که زننده گل برتری پرسپولیس بود، ۳۵ سال و ۳۴۸ روز سن داشت و رکورد قبلی را که متعلق به یحیی گل محمدی بود شکست.

جوان ترین مربی: عزت الله وطنخواه(پرسپولیس)


عزت الله وطنخواه در بین همه مربیان پرسپولیس و استقلال که دربی را تجربه کرده اند، جوانترین مربی به شمار می رود. وطنخواه در دربی هفدهم که ۲۵ مهر ۵۴ انجام شد و با پیروزی سرخپوشان همراه بود، با ۳۲ سال و ۲۵۸ روز سن روی نیمکت پرسپولیس نشسته بود.

مسن ترین مربی: مصطفی دنیزلی(پرسپولیس)

مصطفي دنيزلي در آخرين دربي پايتخت که روز ۱۳ بهمن ۹۰ انجام شد و پرسپوليس در آن ۳-۲ به پيروزي دست يافت، با ۶۲ سال و ۸۴ روز سن هدايت سرخپوشان را بر عهده داشت و رکورد مسن ترين مربي تاريخ دربي را به خود اختصاص داد؛ رکوردي که جمعه به نام مانوئل خوزه پرتغالي ثبت مي شود.