به گزارش افکار نیوزبه نقل از مهر، مصاحبه روز پنجشنبه حمیدرضا علی عسگری بازیکن ناراضی تیم فوتبال پرسپولیس از نیمکت نشینی با این مضمون که " کار کردن با امیر قلعه نویی آرزوی هر بازیکنی است " برای این بازیکن گران تمام شد. این مصاحبه کافی بود تا باشگاه پرسپولیس سکوت خود را بشکند تا نسبت به پیشنهاد باشگاه‌های دیگر به چند بازیکن این تیم موضع‌گیری کند و به شایعات هفته گذشته رنگ واقعیت ببخشد.

صبح روز پنجشنبه بود که سایت باشگاه پرسپولیس تمام شایعات هفته‌های گذشته پیرامون حمیدرضا علی عسگری بازیکن این تیم را تایید و اعلام کرد این بازیکن از چند تیم لیگ برتری پیشنهاداتی را دریافت کرده است. با وجود این سرمربی، مدیرعامل و سرپرست باشگاه نه تنها از این پیشنهادات استقبالی نکردند بلکه با موضع‌گیری شدید نسبت این موضوع حتی حکم دادند که علی عسگری از تیم اول به تمرینات تیم دوم تبعید شود.

هرچند در بیانیه باشگاه پرسپولیس و صحبت‌های محمد رویانیان و سعید شیرینی مدیرعامل و سرپرست پرسپولیس نامی از تیم خاصی دیده نمی‌شد ولی از مصاحبه علی عسگری مشخص شد که باشگاه پرسپولیس مشخصا نسبت به باشگاه استقلال اعتراض دارد: " این افراد در گذشته نیز سابقه چنین اقدامی را داشته‌اند که متاسفانه اراده کافی برای برخورد با این اتفاقات ناشایست و غیرحرفه‌ای در کمیته انضباطی و سازمان لیگ دیده نشده است. لکن انتظار قانونی و حق مسلم باشگاه پرسپولیس است که مسئولان ذیربط از این گونه اقدامات جلوگیری کرده و اقدامات لازم را به عمل بیاورند ".

چند ساعت بعد از انتشار این بیانیه سعید شیرینی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که روز یکشنبه جلسه کمیته انضباطی باشگاه برای حمید علی عسگری برگزار می‌شود. البته شیرینی در صحبت‌هایش برای این بازیکن پادرمیانی کرد تا احتمال بخشش علی عسگری از سوی محمد رویانیان قوت بگیرد: " علی عسگر بازیکن خوبی است که امکان دارد مرتکب اشتباه هم شود. بنده از مدیرعامل محترم باشگاه و سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درخواست می‌کنم نگاهی پدرانه به این موضوع داشته و این نکته را نیز مدنظر قرار دهند که این بازیکن جوان تحت تاثیر تحریک دیگران مرتکب اشتباه شده است ".

بازیکن پرسپولس هم بعد از صحبت‌های شیرینی با سایت باشگاه پرسپولیس صحبت کرد و با بیان اینکه " پرسپولیس را راحت به دست نیاورده‌ام که راحت از دست بدهم " از کار خود اظهار ندامت کرد. قابل پیش بینی بود که با این صحبت‌ها روابط مدیرعامل و بازیکن به حالت طبیعی برگردد. رویانیان برای اینکه نشان بدهد این مشکلات حل شده است، به همراه علی عسگری در لیگ دوومیدانی حاضر شد تا شاهد رقابت احسان حدادی پرتابگر پرسپولیس باشد.

پاتک محمد رویانیان به باشگاه‌های پیشنهاد دهنده موقتا جواب داده است. هرچند علاوه بر حمیدرضا علی عسگری، به محمد نوری و هادی نوروزی هم پیشنهاداتی داده شده است ولی به نظر نمی‌رسد با خط و نشانی که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای بازیکنان معترض کشیده است آنها به این پیشنهادات پاسخ مثبت بدهند.