به گزارش افکار، رییس اسبق فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره کناره گیری علی کفاشیان از نامزدی در انتخابات کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار کرد: کفاشیان پس از یازده سال پستی را از فوتبال ایران گرفته است که با زحمت فراوان به دست آمده بود. پست اکس‌ کو(Executive Committee) یا همان کمیته اجرایی، پستی بسیار مهم است؛ چرا که کارهای اجرایی فوتبال آسیا را در این کمیته انجام می‌دهند و همچنین تمامی اقدام‌های مثبت و تصمیم های کلان مربوط به کنفدراسیون فوتبال آسیا را اعضای این کمیته انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: مگر کفاشیان چه کاره است که به راحتی از این پست انصراف می‌دهد؟ این پست حق فدراسیون و حق جامعه فوتبال است. آقای کفاشیان چرا پستی را که مربوط به کارهای اجرایی فوتبال آسیا می‌شد، واگذار کردید تا به جای آن نایب رییسی غرب آسیا را بگیرید که یک پست کاملا تشریفاتی است، که آن را هم نتوانستید به دست آورید. چرا باید این کار را بکنید؟ نه تنها پست تشریفاتی را در اختیار نگرفتیم که یکی ازمهمترین پست های اجرایی را هم در فوتبال آسیا از دست دادیم.

دادگان با بیان این که متاسفانه هیچ‌کس از اهالی فوتبال حاضر نیست در مورد این اتفاق‌های ناخوشایند صحبتی بکند، گفت: این حق ماست که در کمیته‌ی اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا باشیم. اگرهم من صحبت کنم بعد می‌گویند، چرا دادگان انتقاد می‌کند. متاسفم برای تمام مطبوعات و پیشکسوتان ورزش که در قبال این موضوع سکوت کرده‌اند و هیچ صحبتی نمی‌کنند. باید به کفاشیان گفت مگر آن پست حق شما بود که رفتید از آن انصراف دادید، که چه شود؟ که سعیدلو انتخاب شود؟ سیستم یک مدیر مانند تو را می‌خواهد که فقط به حرف‌های آنها گوش کنید. شک نکنید که اگر دادگان اکنون رییس فدراسیون بود، هیچ وقت به خاطر سعیدلو کنار نمی‌رفت چرا که این حق جامعه فوتبال است که در کمیته اجرایی فوتبال آسیا مسوولیت داشته و یکی از کشورهای تصمیم گیرنده باشد.

ربیس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان این که کفاشیان این کار را تحت فشار انجام داده است، گفت: آقای کفاشیان خیانتی که کردید تا ابد بر پیشانی خودت می‌ماند. این پست با یازده سال تلاش برای ایران به دست آمده بود. خودت و سعیدلو هم می‌دانستید که هر دو کرسی را به ایران نمی‌دهند و یا اکس‌کو را می‌دادند و یا نایب رییسی غرب آسیا را. شما برای این که سعیدلو نایب رییس غرب آسیا شود، از چنین کرسی مهمی انصراف دادید. برای بن‌همام هم متاسفم که می‌آید چنین پیشنهادی را به کفاشیان می‌دهد که یکی از این دو پست را انتخاب کند. لابی آنها(بن‌همام، سعیدلو و کفاشیان) برای به دست آوردن یکی از این دو پست هم بی‌نتیجه بود و همگان دیدند که هم پست مهم هیات اجرایی را از دست دادیم و هم سمت تشریفاتی نایب رییسی را. خوشحالم که پیش از این هم در مصاحبه با ایسنا گفته بودم که این کار سعیدلو به فوتبال ایران ضربه می‌زند. آن زمان هم گفتم که این دو نفر نمی‌توانند هر دو پست را بگیرند. اصلا مگر سعیدلو کجای فوتبال این کشور است که حالا بیاید نایب رئیس فوتبال غرب آسیا شود؟ از تمام مسوولان، پیشکسوتان، معلمان و دانشگاهیان کشور می‌خواهم که وارد این بحثشوند و نگذارند که پست هایی را که در این چندسال در صحنه بین‌المللی برای ایران به دست آمده، از دست برود.

محمد دادگان در ادامه با اشاره به این که علی آبادی هم مانند سعیدلو می خواست، خودش در فوتبال آسیا پست بگیرد، گفت: در دو کمیته‌ی فیفا عضو بودم اما، علی‌آبادی من را کنار گذاشت تا خودش به جای من بیاید. اما فیفا پس از آن اجازه نداد که چنین کاری را انجام دهد. آنها به همین خاطر کفاشیان را آورده‌اند که او را کنار بزنند و خود در فوتبال آسیا صاحب منصب شوند. آقای کفاشیان شما که می‌خواستید بروید، اصلا چرا آمدید؟ من که می‌دانم شما تحت فشار از این پست انصراف دادید. اصلا شما در این چند سال چه خدماتی را به فوتبال ایران دادید؟ حتما پس از این هم وقتی پستی گرفتید، می‌خواهید بگویید من به فوتبال کمک کردم. شما چه کار کردید؟ فقط آمدید، مهمترین پستی را که در این چند سال برای فوتبال ایران به دست آمده بود، از دست دادید. آقای کفاشیان شما اگر خودت را وزنه‌ای برای فوتبال کشور نمی‌دانستید، چرا آمدی رئیس فدراسیون شدید که حال بخواهید از این پست مهم انصراف دهید؟ پیش از این هم به این موضوع اشاره کرده بودم و می‌دانستم که چه سرنوشتی در انتظار ماست.

به گزارش ایسنا، محمد دادگان روز ۱۸ آذر در گفت‌وگویی با این خبرگزاری اعلام کرده بود: " مطمئنم که کفاشیان و سعیدلو در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا موفق نمی شوند. به سعیدلو می‌گویم، بازیچه دست کفاشیان نشو چرا که در انتخابات موفق نمی‌شوی. "