به گزارش افکارنیوزبه نقل از گل، استقلال همچنان مشکل گلزنی دارد. آبی ها تا اینجا با ۶ گل زده، فقط از آلومینیوم و پرسپولیس بیشتر گل زده اند.هفته نهم لیگ برتر - جام خلیج فارس

استقلال - فجر سپاسی شیراز
جمعه ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۳۰

داور: محسن قهرمانی با کمک های محسن فریمانی و علیرضا ایلدروم. داور چهارم: محمدرضا اکبریان
تماشاگر: حدود ۴۰ هزار نفر

استقلال: سیدمهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، میثم حسینی، جی لوید ساموئل، خسرو حیدری، جواد نکونام، فابیو جانواریو، رودریگو توزی، سیاوش اکبرپور، آرش برهانی سرمربی: امیر قلعه نویی

فجرسپاسی: وحید شیخ ویسی، علیرضا جلیلی، سعید قزل گچلی، محمد آفند، مجتبی ترشیز، خالد شفیعی، رضا حقیقی، محمد مهدی نظری، جابر انصاری، عباس محمدرضایی، محمدرضا حسینی سرمربی: محمود یاوری

شرح بازی:

استقلال بعد از پیروزی مقابل راه آهن، با یک تغییر به این بازی آمده بود؛ علی حمودی مصدوم از ترکیب به بیرون رفته بود و خسرو حیدری بار دیگر به دفاع راست منتقل شده بود تا جا برای حضور سیاوش اکبرپور در ترکیب اصلی باز شود. با این چیدمان قلعه نویی، باز هم میداوودی، زندی و بائو بازی را از روی نیمکت آغاز کردند. در تیم مقابل، سپاسی بعد از برد شگفت انگیز برابر داماش با همان ترکیب به زمین آمده بود. تیم محمود یاوری که امسال یکی از پدیده های لیگ بوده، تا قبل ازاین بازی تقریباً در هر بازی دو گل به ثمر رسانده و برخلاف آنچه که قبلاً از فجر سپاسی می شناختیم، امسال تیمی کاملاً هجومی و گلزن است. آنچه که در نیمه اول از فجر سپاسی می شد دید، تمرکز در یک سوم میانی و دفاع کردن با نفرات پرتعداد بود و در فاز حمله هم اکثر حرکات این تیم از سمت راست شکل می گرفت، جایی که میثم حسینی یکی دو بار مغلوب حریف شد ولی در نهایت دروازه رحمتی به شکلی خطرناک تهدید نشد. شوت از راه دور یکی دیگر از ترفندهای شاگردان یاوری برای رسیدن به گل بود. سپاسی در فصل گذشته هم یک تیم شوتزن بود ولی در نیمه اول شوت های حقیقی، آفند، ترشیز و نظری آنقدر باکیفیت نبود که یک گل برای میهمان فراهم شود.

در تیم استقلال، منتظری، صادقی، میثم حسینی و خسرو حیدری خط دفاع چهار نفره آبی ها را تشکیل می دادند و جلوی آن ها، جواد نکونام و جی لوید ساموئل دو هافبک دفاعی قلعه نویی بودند. اما مشکل استقلال در نیمه اول جایی بود که سه عنصر هجومی این تیم یعنی اکبرپور، توزی و برهانی برش و کارایی لازم برای عبور از مدافعان سپاسی را نداشتند.


دقایق حساس:

دقیقه ۱۴: خسرو حیدری بعد از یک دو با اکبرپور تا درون هجده قدم پیشروی کرد، سانتر کوتاه خسرو با ضربه سر ساموئل همراه شد و چیزی نمانده بود با اشتباه شیخ ویسی به گل تبدیل شود. اما دروازه بان سپاسی در دو مرحله توپ را جمع کرد.
دقیقه ۲۵: آرش برهانی روی پاس پشت دفاع جانواریو در موقعیتی مناسب صاحب توپ شد ولی به جای اینکه خودش ضربه بزند، تصمیم گرفت اکبرپور را صاحب موقعیت کند. این توپ با دفع مدافعان سپاسی به کرنر رفت.
دقیقه ۲۷: شوت محمد مهدی نظری از روی خط هجده قدم را رحمتی به زمین برگشت دادو او هم جانواریو را در موقعیت شوتزنی قرار داد اما شوت جانواریو را شیخ ویسی مهار کرد.
دقیقه ۸۲: روی سانتر توزی از جناح چپ، جواد نکونام از در موقعیتی عالی به توپ رسید و بعد از کنترل توپ، شوت کرد ولی رضا حقیقی با تکلی عالی مانع از رفتن توپ به سمت دروازه شد.