به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، امیر قلعه‌نویی پس از توقف تیمش برابر فجرسپاسی شیراز در ورزشگاه آزادی درباره این بازی اظهار کرد: ‌ قبل از هر چیزی به یاوری و جوانان بی ادعایش تبریک می‌گویم. آن‌ها تیم تاکتیکی داشتند. تیم فجر سپاسی شیراز به خصوص در نیمه اول بازی خوبی ارائه داد. در نیمه دوم ما تغییراتی ایجاد کردیم وتا حدودی تیم ما بهتر شد و توانستیم نبض بازی را به دست بگیریم. ما از معدود موقعیت‌هایی که داشتیم نتوانستیم استفاده کنیم. فجری‌ها با دوندگی‌شان خط هافبک ما را پرس کردند اما هر چند که آن‌ها بهترین خط حمله لیگ را دارند، ‌ نتوانستند روی دروازه ما حمله ای ایجاد کنند.

قلعه‌نویی ادامه داد: ما در نظم دفاعی خوب بودیم اما مشکل تیم ما در ایجاد موقعیت است که این هم به هافبک‌ها برمی گردد که نمی توانند مهاجمان را به خوبی تغذیه کنند، البته نکونام روز به روز به دوران اوج خود نزدیک‌تر می‌شود. سرعت تیمی ما هم تا حدودی بهتر شده است، ولی این که هافبک‌های ما به خوبی مهاجمان را تغذیه نمی کنند خوب نیست. دوست داشتم که این بازی برنده داشت، هر چند که یک امتیاز برای فجر سپاسی بهتر است.

سرمربی تیم استقلال در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که سیستمی را به عنوان سیستم استقلال مطرح کرده بود و قلعه‌نویی هم معتقد بود که او اشتباه می کند، گفت: ما از بازی با راه‌آهن توزی را در نوک حمله قرار دادیم و جهت اطلاع شما باید بگویم ما با سیستم ۲-۴ - ۴ لوزی بازی کردیم و تاکنون از سیستمی که شما نام می برید استفاده نکرده‌ام.

وی درباره تشویق مجیدی گفت: این نظر مردم است و نمی توانیم بگوییم چرا فلان بازیکن را تشویق می کنند اما تا روزی هستم کاری که خودم و همکارانم می دانیم درست است انجام می دهیم، هواداران هم حق دارند هر که را دوست دارند صدا کنند و این نظر مردم است و باید به آن گوش داد ولی ما کار خودمان را انجام می دهیم.

قلعه‌نویی درباره حضور عمران زاده در خط حمله گفت: از عمران زاده در برابر پرسپولیس در حمله استفاده کردیم و امروز هم او را آوردیم تا از ارسال کناره‌ها استفاده کنیم اما زمانی که عمران زاده را به زمین آوردیم بازیکن فجر ارتباط توپ‌هایمان را قطع کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در رابطه با درددل چند هوادار با فتح الله زاده مبنی بر این که چرا تیمی مانند استقلال با ۱۷.۵ میلیارد هزینه باید در پایین جدول قرار دارد، گفت: ‌ مردم حق دارند حرفشان را بزنند و ما هم باید به حرف‌های آن ها گوش دهیم ولی هنوز پولی دریافت نکرده‌ایم، ضمن این که ما یک بازی عقب افتاده داریم که اگر آن را ببریم ۱۶ امتیازی خواهیم شد، من مطمئنم به لطف خدا و اهل بیت در کورس خواهیم بود و این مسائل که بعضی از هواداران مطرح می کنند تنها ما را از هدفمان عقب تر می‌اندازد و به نوعی با این کار خودزنی می کنیم.

وی ادامه داد: ‌ همین بیگ‌زاده یکی از بهترین‌های چپ ایران است اما آن قدر با روحیه‌اش بازی کرده‌اند که به این روز افتاده است، مطمئنم تیم ما قهرمان خواهد شد، ولی بعضی‌ها با کارهایشان ما را از هدفمان دور می‌کنند. تیم ما تیم خوبی است و بهترین خط حمله را دارد. در نیمه دوم نتوانستیم موقعیت ایجاد کنیم اما انشالله با برگشت جباری تا حدودی مشکلات خط هافبک ما برطرف خواهد شد.

قلعه‌نویی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که آیا از روانشناس برای مسائل روحی و روانی تیم استفاده می کند؟ گفت‌: زمانی که دکتر منتظری را برای استقلال و پس از آن برای تیم ملی آورده بودم رادیو و تلویزیون در برنامه‌هایشان از این کار ایراد می گرفتند که مگر فوتبال روانشناس می خواهد، حتی در یکی از بازی‌های تیم ملی قبل از رفتن به مالزی یکی از مجریان مطرح تلویزیون با حالت تمسخر می‌گفت وقتی که بازی به پنالتی بکشد شما می‌گویید بازیکنان پنالتی را بزنند، یا روانشناس تیم و یا آنالیزور.

وي گفت: اتفاقا تيم ما استرس ندارد و با آرامش كار ميكند.