به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، رسول کربکندی پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل مس کرمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اینکه دو تیم ذوب آهن و مس کرمان نیاز به سه امتیاز بازی داشتند و تحت فشار بودند، نتوانستند بازی زیبایی را به نمایش بگذارند.

وی با یادآوری اینکه تیم ذوب آهن پیش از آغاز فصل دوازدهم لیگ برتر ۱۴ بازیکن خود را از دست داده و به خوبی تقویت نشده است، افزود: متاسفانه با این موجودی که در اختیار داشتیم نتوانستیم بازی خوبی را به نمایش بگذاریم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در دیدارهای گذشته گل‌های زیادی خورده بودیم، هدف اصلی ما این بود که در مصاف با مس کرمان ابتدا دروازه خود را بسته نگاه داریم و بعد به دنبال گلزنی باشیم اما متاسفانه به سادگی آب خوردن گل خوردیم.

وی در ادامه افزود: ما خیلی راحت گل می‌خوریم. گل‌هایی دریافت می‌کنیم که در مدارس فوتبال هم رد و بدل نمی‌شود! اینکه به همین سادگی گل می‌خوریم تیم را از نظر روحی و روانی بهم می‌ریزد و جبران نتیجه را دشوار می‌کند!

کربکندی خاطر نشان کرد: تیم مس بعد از گلی که به ثمر رساند، درصدد حفظ این گل برآمد و البته تک موقعیت‌هایی داشت که اگر مهاجمان این تیم تحت فشار نبودند و استرس نداشتند می‌توانستند از آنها بهتر استفاده کنند.

" قعرنشینی تیم ذوب آهن در پایان هفته نهم لیگ برتر آیا برای شما نگران کننده نیست؟ "، کربکندی در پاسخ به این پرسش گفت: هر تیمی با هر نتیجه‌ای که در لیگ کسب کرده باشند، نگرانی‌های خاص خود را دارند. با اینکه در انتهای جدول فاصله تیم‌ها بسیار کم است اما ما نیز به مانند دیگر تیم‌ها نگران هستیم.

وی با یادآوری افتخارات گذشته تیم ذوب آهن اصفهان خاطر نشان کرد: با روندی که فوتبال باشگاهی و ملی ما در پیش گرفته است، نمی‌توان به آینده امیدوار بود. در شرایطی که همه تیم‌ها با بازی مستقیم و توپ‌های بلند به دنبال گل هستند و پس از رسیدن به گل با زیر توپ زدن از برد خود دفاع می‌کنند تا از زیر فشار خارج شوند، هیچ امیدی به آینده نمی‌توان داشت. زمانی که باشگاه‌ها خوب نباشند، تیم ملی هم خراب خواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان به انتقاد از داوری دیدار این تیم مقابل مس کرمان پرداخت و گفت: داور در روند بازی تاثیرگذار بود و مسابقه را خراب کرد. این داور هفته گذشته داور چهارم دیدار ذوب آهن - فولاد خوزستان بود و با توجه به اتفاقاتی که در آن بازی رخ داد، این اوج بی سلیقگی کمیته داوران است که چنین داوری را برای بازی این هفته ما انتخاب کرده!

وی انتخاب داور بازی مس کرمان - ذوب آهن اصفهان را خارج از منطق فوتبال خواند و گفت: هنر و ابتکار داوران ما این است که مربی را از زمین اخراج می‌کنند! البته من نباید در این خصوص صحبت کنم، چون مربی تیم بازنده در مملکت ما نباید اعتراض کند!

کربکندی به انتقاد از اتفاقات اخیر در فوتبال ایران پرداخت و گفت: این مصاحبه‌های قبل از بازی نیز برای ما معضل شده است و اگر در آن شرکت نکنیم جریمه خواهیم شد. متاسفانه در فدراسیون منتظرند تا یک مربی به محل مصاحبه نیاید تا او را جریمه کنند. اینهم به یک دکان تبدیل شده برای درآمدزایی!

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در پاسخ به این پرسش تکراری که " آیا نگران آینده خود در ذوب آهن نیستید؟ "، گفت: یکی از معضلات ما این است که یک مربی چه زمانی تعویض می‌شود. شما(خبرنگاران) بیشتر از مدیران نگران نتایج تیم‌ها هستید و اینکه مربیان چه زمانی عوض می‌شوند.

وی در ادامه افزود: مدیران باشگاه ذوب آهن نه به من اولتیماتوم داده‌اند و نه چیز دیگری. به هیچ عنوان نگران آینده کاری‌ام در تیم ذوب آهن نیستم، چرا که با یک ابلاغ آمده‌ام و با یک حکم می‌روم. اینقدر تیم من مشکل دارد که نگران هیچ چیز دیگری نیستم و به آنها فکر می‌کنم تا برکناری‌ام.

" در فوتبال ما اگر تیمی بد بازی کند، فقط مربی باید جوابگو باشد "، کربکندی در خاتمه با بیان این جمله تصریح کرد: اگر قرار بود پول در روند حرکتی یک تیم تاثیرگذار باشد، ما امروز در مصاف با مس با توجه به اینکه روز پنجشنبه پنج درصد از قرارداد بازیکنان پرداخت شده بود، باید بهتر بازی می‌کردیم اما اینطور نشد.

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان هفته نهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور را با شکست یک بر صفر در خانه مس کرمان پشت سر گذاشت.