به گزارش افکارنیوزامید هرندی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حضورش در داماش گفت: قبل از شروع فصل آقای عابدینی با من تماس گرفت تا هدایت تیم داماش را بپذیرم. فکر می‌کنم لازم نباشد که بگویم چه شرایطی داشتیم چون همه می‌دانند. با این حال من پذیرفتم و بازیکنان را یکی یکی جذب تمرینات کردم. ۱ ماه بعد ما در تهران برای بازی دوستانه رفته بودیم که همانجا قرارداد خودم و بازیکنان بسته شد و ما کار را ادامه دادیم تا بازی با فجرسپاسی که بعد از آن برکنار شدم.

وی در ادامه افزود: بسیاری از مدیران و باشگاهها به دنبال هدف در فوتبال هستند، مثلاً شما تیم سپاهان را در نظر بگیرید. چند سالی است با برنامه‌ریزی درست در انتخاب مدیرعامل و بازیکنان و کادر فنی در راستای هدف خود و روی اصول گام بر می‌دارد، پس این نشانگر هدفمند بودن این باشگاه است. شما اگر مربی می‌آورید باید از آن حمایت کنید، اگر این کار را نکنید به منزله این است که تیم خود را دوست ندارید. من فکر می‌کنم هر مدیرعاملی که می‌خواهد در فوتبال موفق شود مسئله فنی فوتبال را باید به مربی واگذار کند.

وی ادامه داد: متأسفانه نصف باشگاههای ما این کار را نمی‌کنند و این برکناری زود هنگام بوجود می‌آید ولی یکی از خوبی‌های لیگ امسال حمایت بسیاری از مدیران از کادر فنی تیمهایشان بوده است مثلاً حسین فرکی با حمایت مدیرعامل فولاد کم کم در حال نتیجه گرفتن است یا کاستای پرتغالی با نتایج هفته‌های اولی که گرفت هر مدیر عاملی بود سریعاً آن را برکنار می‌کرد یا همین ژوزه هنوز هم آقای رویانیان از او حمایت می‌کند و این یکی از نشانه‌های حرفه‌ای شدن است که مدیران به سرعت به برکناری مربی فکر نمی‌کند. اگر ما بخواهیم پیشرفت کنیم باید از مربیان حمایت کنیم چون در این صورت هم باشگاهها ثبات فنی پیدا می‌کنند هم مدیران عامل و هم نتایج به مرور زمان بهتر می‌شود.

وی در ادامه گفت: مصداق حرفهای من باشگاه ملوان است. ملوان با پنجاه سال سابقه چهار مدیرعامل و چهار مربی را به خود دیده است. این طرز فکر باعثمی‌شود که فوتبال در این منطقه ریشه دار باشد. خیلی از تیم‌ها بوده‌اند که در طی یکی، دو فصل مطرح بوده‌اند و حتی مقام‌هایی بدست آورده‌اند ولی به سرعت از صحنه فوتبال محو شدند پس تیمی که هوادار و پشتوانه نداشته باشد زود از فوتبال کنار می‌رود. اصلاً چرا ما برای پیروزی و قهرمان شدن تلاش می‌کنیم؟ تلاش ما برای کسب افتخار به خاطر هواداران و مردم و غرور شهر و استان خود است. اگر شما این‌ها را نداشته باشید هزار سال قهرمان هم شوید فایده و مزه‌ای ندارد چون کسانی نیستند تا از برد شما خوشحال و از باختتان ناراحت شوند.

هرندی افزود: به نتایج این چند هفته تیم ملوان اگر نگاهی داشته باشیم می‌بینیم که زیاد خوب نتیجه نگرفته‌اند. آیا رسانه‌ها و هواداران تیم و کادر فنی را زیر سؤال برده‌اند؟ هواداران خوب انزلی دوباره عین سالهای قبل باز هم این تیم و مربی و بازیکنان را حمایت می‌کنند و ملوان دوباره نتیجه می‌گیرد. من به شخصه خودم تیم ملوان را همیشه دوست دارم و خواهم داشت و این یکی از دلایل دوست داشتن من است هر شهری اگر بخواهد این طور کار کند صد در صد موفق خواهد شد. امسال ملوان با جمع کردن بازیکنان بومی خود از سایر تیم‌های لیگ به عنوان یک مدعی ظاهر شده و ما هم می‌خواستیم در داماش این کار را بکنیم که چوب لای چرخ ما گذاشتند چون مدیران تیم خودشان بومی نبودند و مدیران پروازی و عاشق تیم‌های پایتخت نشین بودند.

همچنین وی در ادامه گفت: ما امسال همین کار را در داماش انجام دادیم و می خواستیم بومی گرایی را در این تیم رواج دهیم. البته بومی گرایی در هر شهری جواب نمی دهد مثلاً در قم اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم نیاز به زمان دارد چون ریشه فوتبالی در این شهر ضعیف است ولی در استانهایی مثل گیلان، مازندران، خوزستان، اصفهان و آذربایجان شرقی این بومی گرایی است که جواب می دهد چون این استان ها محل پرورش استعدادهای ناب فوتبال هستند. یکی از دلایل ضعف تیم های رشتی تا کنون نبود افراد بومی در رأس کادر مدیریتی و کادر فنی بوده است. شما همین ملوان را ببینید آقای هدایتی آمد و صادق درودگر را که فردی وارد به فوتبال و مسائل فوتبالی است را در رأس مدیریتی ملوان قرار داد حال بعد از آقای درودگر تمامی مربیان، مدیران همگی از پیشکسوتان و بازیکنان قدیم همین تیم هستند پس طرز تفکر همان تفکری است که قبلاً در این باشگاه حاکم بوده است و این قدیمی های ملوان هستند که به خوبی به آقای درودگر در حل مسائل این تیم کمک می کنند و اگر غیر از این بود آقای هدایتی خیلی ضرر می کرد. این اتحاد و همبستگی است که خیلی به این تیم کمک می‌کند.

وی در پایان گفت: هنور هم یک ريال از تیم داماش دریافت نکردهام. تا به حال هم بابت حل این مسائل تماسی با من گرفته نشده است. امیدوارم که همه در فوتبال ایران صادق باشند.