به گزارش افکارنیوزبه نقل از ورزش۳، روز چهارم از پانزدهمین دوره مسابقات فوتبال قهرمانی نوجوانان آسیا روز سه‌شنبه با برگزاری چهار مسابقه پیگیری شد که در گروه C کره‌جنوبی و کره‌شمالی حریفان خود را شکست دادند و بازی‌های گروه D با تساوی به پایان رسید.

در گروه C ابتدا تیم نوجوانان کره‌جنوبی در نبرد صدرنشینی برابر ژاپن به پیروزی ۳ بر یک دست یافت و کره‌شمالی هم با نتیجه ۲ بر یک عربستان را شکست داد تا ضمن بالا بردن شانس صعودش از این گروه، زمینه‌ساز صعود کره‌جنوبی به مرحله بعدی این جام شده و عربستان را هم حذف کند.

در این گروه کره‌جنوبی با ۶ امتیاز صعود کرد و تیم‌های ژاپن با ۳ امتیاز(تفاضل گل صفر)، کره‌شمالی با ۳ امتیاز(تفاضل گل ۲ -) و عربستان بدون امتیاز در رده‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند. در بازی‌های روز آخر گروه C ژاپن و کره‌شمالی در حساس‌ترین بازی گروه برای صعود با هم می‌جنگند و کره‌جنوبی نیز در دیداری تشریفاتی به مصاف عربستان می‌رود.

در گروه D تیم نوجوانان سوریه برابر هند به تساوی بدون گل رضایت داد و ازبکستان هم در حالیکه با یک گل از چین پیش افتاده بود، در نهایت برابر این تیم شرقی به تساوی یک بر یک رضایت داد.

با این نتایج ازبکستان همچنان با ۴ امتیاز صدرنشین این گروه است و تیم‌های چین با ۲ امتیاز(۲ گل‌زده - ۲ گل‌خورده)، سوریه با ۲ امتیاز(یک گل‌زده - یک گل‌خورده) و هند با یک امتیاز رده‌های دوم تا چهارم را از آن خود کردند.

در دیدارهای روز پایانی این گروه هم ازبکستان برابر سوریه قرار می‌گیرد و چین و هند برابر هم به میدان می‌روند که هر چهار تیم شانس صعود به مرحله بعدی مسابقات را دارند.

- نتایج کامل دیدارهای روز چهارم از مرحله گروهی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا به شرح زیر است:

گروه ‏C‏: ‏

‏* کره‌جنوبی - ژاپن یک

گل‌ها: هوانگ هی‌چان(۱۳)، چوی جو یانگ(۴۲) و کومین هیه‌اوک(۸۹) برای کره‌جنوبی و هیروکی اوگادا(۲۲) برای ژاپن

‏* عربستان یک - کره‌شمالی ۲

گل‌ها: عبدالکریم القحطانی(۵۴) برای عربستان و ریو ریونگ(۴۸) و ریو کوانگ سونگ(۸۲) برای کره‌شمالی

گروه ‏D‏: ‏

‏* هند صفر - سوریه صفر

‏* چین یک - ازبکستان یک

گل‌ها: هو جینگ‌هانگ(۴۳) برای چین و جمشید بولتابو‌اف(۱۶) برای ازبکستان

- برنامه روز پنجم از مرحله گروهی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا که امروز چهارشنبه پنجم مهرماه برگزار می‌شود، به شرح زیر است:

گروه ‏A‏: ‏

‏* ایران - کویت، ساعت ۱۷، ورزشگاه دستگردی تهران‏

‏* یمن - لائوس، ساعت ۱۷، ورزشگاه اکباتان تهران

گروه ‏B‏: ‏

‏* استرالیا - عراق، ساعت ۱۳، ورزشگاه دستگردی تهران‏

‏* عمان - تایلند، ساعت ۱۳، ورزشگاه اکباتان تهران