به گزارش افکارنیوزبه نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، محمد رویانیان در خصوص نشست ۲ ساعته خود با هدایتی عنوان کرد: بر این باورم که سیستم فوتبال کشور ایرادات زیادی دارد و آنهایی که به دنبال کار سالم و صادقانه باشند ضربه می خورند اما به خاطر وضعیت حساس کنونی تیم ملی و فوتبال کشور از آقای هدایتی خواستم که جمع آوری نامه درباره برگزاری مجمع فوق العاده را متوقف کند که او نیز با درخواست ما موافقت کرد.

رویانیان افزود: امروز نشست ۲ ساعته‌ای با هدایتی مالک باشگاه ملوان داشتم و درباره مسائل مختلف با ایشان صحبت کردم. بنده بر این باورم با توجه به وضعیت کنونی تیم ملی و در کوران مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال، ما نیاز به آرامش داریم.

وی تصریح کرد: همه باید فارغ از هر گونه مشکلی دست به دست هم دهیم تا تیم ملی به جام جهانی برود. بنابراین به همین علت از آقای هدایتی درخواست کردم موضوع جمع آوری امضاء از مدیران باشگاه ها و اعضای مجمع درباره برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون فوتبال را متوقف کنند که او نیز درخواست مرا رد نکرد و مقرر شد به جای جمع آوری امضاء در فرصتی مقتضی نشستی با آقای کفاشیان و مسئولان فوتبال کشور داشته باشیم و مشکلات خود را با او در میان بگذاریم.

رویانیان اظهار داشت: بنده نیز معتقدم که در سیستم فوتبال کشور ایراداتی اساسی وجود دارد. ایراداتی که از گذشته وجود داشته و هنوز هم وجود دارد، به گونه ای که اگر فردی بخواهد وارد مسیر های متعارف نشده و سالم کار کند ضربه می خورد اما افرادی که دنبال زد و بند و کار کردن لابی های پشت پرده و … باشند موفق می شوند و این یک آفت و یک معضل برای آن است که باید برطرف شود. به عنوان مثال ما در پرسپولیس به خاطر همین مسائل ضربه خورده ایم. متاسفانه سیستم فوتبال ما ناکارآمد است و آنهایی که دنبال کار سالم و خوب هستند متضرر شده و دچار مشکل می شوند اما آنهایی که می روند و با متوسل شدن به لابی ها و مسائل غیر ارزشی و غیر قانونی کار خود را پیش می برند به توفیق هایی نیز دست پیدا می کنند.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: بنده در جلسه دو ساعته با هدایتی روی این مسائل صحه گذاشتم اما تاکید کردم در شرایط کنونی هم باید دست به دست هم داده و بستر لازم برای موفقیت تیم ملی را فراهم کنیم. بنابر این از او خواستم موضوع جمع آوری نامه از اعضای مجمع را متوقف کنند و به جای آن در اسرع وقت با آقای کفاشیان نشستی برگزار کنیم و مشکلات موجود را با ایشان در میان بگذاریم.

رویانیان در پایان گفت: فدراسیون فوتبال و مدیران باشگاه ها دست در دست هم باید برای تغییر اساسی و ریشه ای در وضعیت موجود فوتبال کشور تلاش کنند تا یکبار برای همیشه این مشکلات، معضلات و موانع موجود در راه پیشرفت فوتبال کشور برطرف شود و این حرف ها و این جلسات در حد شعار و تعارف نبوده و پس از ریشه یابی به مرحله اجرا برسد.