به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، حسین فرکی پس از پیروزی ۵ بر صفر فولاد مقابل پیکان در نشست خبری گفت: هر دو تیم از بازیکنان خوب و جوانی استفاده می‌کنند و شاهد یک بازی خلاق و تاکتیکی بودیم. ما هفته گذشته برنده بازی شدیم و پیکان بازی را باخته بود و از همین رو از روحیه بهتری برخوردار بودیم. پیش بینی می‌کردیم آنها به خاطر شکست هفته گذشته تغییراتی در تیمشان ایجاد کنند و ما هم دوست نداشتیم پس از پیروزی مقابل ملوان بازنده باشیم.

وی اضافه کرد: بازی را خوب شروع کردیم و روی ضربات کرنر جلو افتادیم اما اعتراف می‌کنم تا پایان نیمه اول اصلا خوب نبودیم و روی ضربات ایستگاهی حریف چندین بار می‌توانست به گل برسد که یوسفی و کرمی مانع از این کار شدند. بین دو نیمه به جز این دو نفر همه را باید تعویض می‌کردم اما فضای رختکن را تغییر دادم و سعی کردم تمرکز را به تیمم برگردانم.

فرکی تاکید کرد: توانستیم همان فولادی در نیمه دوم باشیم که انتظارش را می‌کشیدیم. چون به خاطر اشتباهات و نجنگیدن‌ها شخصیت تیم ما در نیمه اول زیر سؤال رفته بود. در این نیمه بازیکنان از فرصت استفاه کردند و چون پیکان از لحاظ روحی دچار مشکل شده بود به برتری رسیدیم. چیزی از ارزش‌های پیکان کم نخواهد شد چون از این اتفاقات در فوتبال می‌افتد و ممکن است روزی این اتفاق برای ما هم رخ دهد.

سرمربی فولاد گفت: خوشحالم که دومین برد پیاپی را کسب کردیم و حالا با تمرکز بالا روز دوشنبه آینده به مصاف صنعت نفت خواهیم رفت.

فرکی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا استفاده نکردن از آرش افشین در هفته‌های اخیر باعثشده این بازیکن انگیزه بگیرد گفت: این بازیکن یک ملی پوش است و من هم از او به اندازه یک ملی پوش انتظار دارم. شرایط تیم به گونه‌ای است که به دنبال شایسته سالاری هستم و ملاکم انجام تمرینات خوب است. به افشین گفته‌ام هر مربی آرزوی داشتن چنین بازیکنی را دارد ولی اگر بازی نمی‌کنی این مسئله را در خودت ببین، تو هم خوشحال باش که با مربی کاری می‌کنی که حق را به حق دار می‌رساند.

فرکی اظهار داشت: دوست دارم افشین فیکس بازی کند ولی فقط خواسته من مهم نیست و او هم باید بخواهد. برای من تفاوتی نمیکند چه بازیکنی فیکس باشد اما چون خیلیها از من این سؤال را پرسیدند میگویم هیچ مشکل و حاشیهای بین ما و بازیکنانمان وجود ندارد. امروز هم از افشین به عنوان یک تاکتیک استفاده کردم و به او گفتم وقتی به زمین میروی گل میزنی. امیدوارم او طوری کار کند که مجددا بتواند به تیم ملی کمک کند.