به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی ۲ بر یک برابر نفت آبادان گفت: ‌ خدا را شکر می‌کنم که در آب و هوای گرم و جو سنگین، توانستیم ۳ امتیاز را بگیریم و پیروز شویم. به تیمم تبریک می‌گویم به خاطر اینکه هنوز شرایط بازی جا نیفتاده بود و در آغاز بازی بودیم که گل خوردیم اما بردیم. در آبادان وقتی در شروع بازی گل بخورید برای بازگشت به بازی باید تیم قدرتمندی باشید که تیم ما اینگونه بود و به بازی برگشت.

وی افزود: در نیمه اول باید بار خودمان را می‌بستیم اما از موقعیت‌های گلزنی‌مان استفاده نکردیم. در نیمه دوم تغییرات و جابجایی در تیم ایجاد کردم و توانستیم به گل برسیم. ایراد تیم ما این است که بعد از گل آن طور که باید، پرس نکردیم. با این حال نسبت به بازی‌های گذشته موقعیت‌های گلزنی زیادی ایجاد کردیم و می‌توانستیم با گل‌های بیشتری به پیروزی برسیم. در دقایق آخر بازی مسابقه احساسی شده بودیم و نفت می‌توانست گل مساوی را بزند. این پیروزی از نظر روحی و روانی به تیم ما خیلی کمک می‌کند.

سرمربی استقلال در مورد وضعیت نفت آبادان گفت: نفت از زمان قاسمپور و برزگری یک تیم هجومی بود و امروز هم بازی هجومی در دستور کار آنها قرار داشت اما ما خط هافبک‌شان را از بازی خارج کردیم. رسول نویدکیا ما را خیلی اذیت کرد و خیلی خوب بازی کرد او شاگرد خود من بوده است. آبادانی‌ها دوست دارند تیم‌شان به جای آنکه یک بر صفر برنده شود ۳ بر ۲ پیروز شود.

قلعه‌نویی تصریح کرد: نمی‌خواهم از نظم دفاعی صنعت نفت ایراد بگیرم، صنعت نفت با تفکر مربی‌اش به دنبال برد بود. مساوی نه به درد استقلال می‌خورد و نه به درد نفت آبادان و به همین دلیل هم بازی زیبایی شاهد بودیم. حق مردم آبادان است که مثل مردم اهواز صاحب یک ورزشگاه خوب شوند. اینجا مهد فوتبال است و بهتر است یک ورزشگاه با زمین باکیفیت داشته باشد.

قلعه‌نویی در مورد ایرادهای تیم نفت گفت: اجازه بدهید در مورد تیمی که مسئولیت ندارم حرف نزنم اما صنعت نفت رو به جلو خوب بازی می‌کرد. ایرادهای تیم را سرمربی‌ نفت با بازبینی فیلم متوجه می‌شود و آنها را برطرف می‌کند.

وی در مورد اعتراضش در دقایق پایانی به داور به خاطر وقت مسابقه گفت: به داور اعتراض نکردم بلکه در یک صحنه حساس بازیکنم توپ را لو داد و به او اعتراض کردم زیرا باعث شد تیم ما در آن صحنه تحت فشار قرار بگیرد.