به گزارش افکارنیوزبه نقل از ورزش ۳ سرمربی کره‌جنوبی معتقد است با کنار گذاشتن ستاره‌های مسن و فراخوانی از جوانان قدمی در جهت پیروزی بر تیم کارلوس کی‌روش برداشته است.

«چویی کانگ هی» گفت: پس از رویارویی با ازبک‌ها خیلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم بازیکنان مسن و ضعیف را از لیست کنار بگذارم. با عملکردشان در حوزه مسئولیتی که به عنوان بازیکن با تجربه برعهده گرفتند، مشکل داشتم. بازیکنان قدیمی همیشه از احترام هم‌تیمی های جوان شان بخاطر قابلیتی که در زمین دارند، برخوردارند اما برای بازی با ایران بخاطر حفظ اخلاق تیمی آنها را کنار گذاشتم.

براساس انتخاب جدید «لی دونگ گوک» مهاجم ۳۳ ساله و لی جونگ سو، مدافع ۳۲ ساله غیبت دارند. این دو ستاره در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی حضور داشتند و در چهار بازی مرحله مقدماتی جام جهانی که شامل یک بازی در دور سوم و سه پیکار مرحله کنونی می‌شد، بازی کرده اند. ضمن‌ آنکه در دو دیدار از پیکارهای فوق «لی جونگ سو» به عنوان کاپیتان بازی کرد.

از سویی «لی جونگ سو» بخاطر دو گلی که در جام جهانی آفریقای جنوبی زد، نزد هواداران شناخته شده است. لی دونگ گوک در رده بندی گلزنان لیگ کره با ۱۵ گل زده برای تیم چونبوک هیوندای سوم است و ۴ گل در ۷ بازی برای کشور زده است.

سرمربی کره جنوبی افزود: یک مربی گاهی اوقات باید قاطعانه با قضایا برخورد کند و نباید اجازه دهد رسانه‌‌ها یا هواداران روی تصمیمش تاثیر بگذارند. هدف اصلی تیم کره، راهیابی به جام جهانی برزیل است. من بازیکنانی را انتخاب کرده ام که باور دارم بهترین قابلیت را برای تیم دارند. آنها به تیم کمک می‌کنند که ما برنده شویم اما حتی آن عده که دعوت نشده‌اند، اگر در تیم باشگاهی خود عملکردی خوب داشته باشند مورد توجه قرار می‌دهم.

به اعتقاد این مربی تیم ملی ایران از «نظر روانی» آماده رقابت با کره‌ای‌‌ها است پس ضروری است بازیکنانش نیز روحیه قوی داشته باشند.

کانگ هی گفت: ‌اگر کشور به بازیکن بگوید پرچم را روی پیراهنش بزند و به نمایندگی از کره در زمین حاضر شود، باید به این کار افتخار کرده و مسئولیت تمام بپذیرد. من از آن دسته مربیان نیستم که به بازیکنان بیهوده فشار بیاورم. می‌توانم آنها را راهنمایی کنم اما نمی‌توانم از دستاوردهای بازی با ازبکستان چشم‌پوشی کنم.

«کانگ هی‌» که برای بازی با تیم ایران تازه‌واردینی همچون کیم یانگ گون، پارک ون جائه و شین کوانگ هون را به عنوان تازه‌وارد در دفاع فراخوانده، در مورد خط حمله تیمش معتقد است عدم حضور «لی» باعثافت خط حمله کره‌ای‌ها نخواهد شد زیرا او در گزینش جدیدش با فراخواندن سونگ هونگ مین، «لژیونر هامبورگ آلمان» ‌ برگ برنده‌‌ای دارد.

این مربی در مورد گلزن ۲۰ ساله تیم آلمانی که ابتدای هفته جاری در برد ۳ بر ۲ مقابل بورسیادورتموند از بوندس ‌لیگا ۲ گل زد، اظهار داشت: «سون» واقعا پتانسیل زیادی دارد. او شوت‌زن ماهری است، سرعت بالایی دارد و به موقع مقابل دروازه‌ حریف قرار می‌‌‌گیرد. به نظرم مشکلاتش در تیم هامبورگ، اکنون برطرف شده و در مسیر پیشرفت گام بر می‌دارد. فکر می‌کنم می توانیم روی قدرت و سختکوشی‌‌اش سرمایه گذاری کنیم.

دیدار ایران و کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ۲۵ مهر در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.