به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه نشست اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران در خصوص نامه AOC گفت: هنگامی که معاون سازمان تربیت بدنی بودم اساسنامه اختیاراتی را به رئیس سازمان داده بود که ما گفتیم باید تغییر کند. به این ترتیب در اساسنامه این موضوع مطرح شد که رئیس سازمان تربیت بدنی می‌تواند در برکناری و عزل و نصب دخالت داشته باشد. مشکلات از همان زمان آغاز شد. این مشکل در فوتبال هم پیش آمد که اساسنامه اصلاح شد اما در سایر فدراسیون‌ها چنین اتفاقی رخ نداد. به همین دلیل AOC و شورای المپیک آسیا به این موضوع اعتراض دارند و معتقدند اساسنامه‌ها باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: ‌ وزیر ورزش تخلفی نکرده است. ما باید دو کار انجام دهیم. در ابتدا یک حرف بزنیم یعنی به این صورت نباشد که کمیته حرف دیگری داشته باشد و وزارت یک حرف دیگر و دوم اینکه به سرعت مذاکره کنیم. زیرا شورای المپیک آسیا با ما ارتباط خوبی دارد.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که آیا تعلیق شامل فوتبال هم می‌شود، اظهار داشت: بحثفدارسیون فوتبال جداست و اساسنامه آن مورد تائید فیفا قرار گرفته است.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا با استیضاح وزیر ورزش موافق است یا خیر، عنوان کرد: با استیضاح مخالفم چرا که به نفع ورزش نیست و هر گونه استیضاحی به ضرر ورزش کشور است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر بیانیه ملی پوشان گفت: مدتی مشکلاتی بین تیم ملی و رسانه‌ها ایجاد شد که باعثشد علیه همدیگر باشیم اما این به صلاح نیست. به کمیته رسانه‌ها گفتیم تیم ملی متعلق به همه است و اگر مشکلی پیش آمده باید از آن بگذرند. حالا باید به فکر بازی با کره جنوبی باشیم و از آنها حمایت کنیم. رسانه‌ها نیز باید در تقویت روحیه ورزشکاران تلاش کنند. بازیکنان تیم ملی می‌خواهند در این قضیه روسفید باشند.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که اگر به جام جهانی نرویم، آیا قرارداد کی‌روش لغو خواهد شد، تصریح کرد: تا خرداد سال آینده کی‌روش را نگه می‌داریم. اگر به جام جهانی رفتیم با او ادامه می‌دهیم در غیر این صورت باید فکری برای این موضوع کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص امضا برای برکناری وی گفت: این موضوع اکنون به صلاح نیست. من این نامه را ندیدم اما اگر رئیس ایراد دارد باید به اعضای مجمع گفته شود. اگر مجمع ناراضی بود رای گیری مجدد می‌گذاریم و آنها تصمیم می‌گیرند.

وی در جواب به این پرسش مبنی بر اینکه بین اعضای هیئت رئیسه دو گانگی وجود دارد، گفت: مملکت ما آزادی است. همه که نباید یک نظر داشته باشند. انتقاد همیشه وجود دارد به ویژه هنگامی که در مسابقه‌ای بازی را واگذار کنیم.

کفاشیان همچنین درباره هدایتی مالک باشگاه استیل‌آذین که به دنبال جمع آوری نامه علیه وی بوده، اظهار داشت: وی به صورت شخصی پول در فوتبال خرج کرده است. بنابراین نباید چنین افرادی را طرد کنیم. این مشکل باید حل شود و من معتقدم باید از هدایتی حمایت کنیم.

رئیس فدارسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا بهروان را برای ریاست سازمان لیگ معرفی می‌کنید، گفت: وی را برای نائب رئیسی معرفی می‌کنم.

وی در پایان درباره تیم نوجوانان اظهار داشت: آنها واقعا زحمت کشیدند در بازی با استرالیا با اراده بودند و در تلاش بودند تا تیم به جام جهانی برود. امیدوارم در جام جهانی نیز نتیجه خوبی بگیریم.