به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا به مصاف هند، یکی از مدعیان قهرمانی در این بازی‌ها رفت و موفق شد با نتیجه سه بر صفر حریف خود را شکست داد.

ست نخست:

ملی‌پوشان والبیال ایران کار سختی را برابر تیم پرقدرت هند داشتند. هندی‌ها که به نظر می‌رسید زیاد به قوانین صغر سن اعتقادی ندارند باتجربه پا بازی را آغاز کردند و در امتیازهای ابتدایی خیلی زود پیش افتادند. نفرزاده که نمی‌خواست به هیچ ترتیبی ست نخست این دیدار را واگذار کند با گرفتن وقت استراحت سعی می‌کرد تا از موج حملات حریف کم کند. در حالی که تیم ایران عقب بود تماشاگران یکصدا با فریادهای ایران، ایران سعی می‌کردند تا به ملی‌پوشان روحیه دهند. سرانجام تیم ایران در امتیازهای پایانی ست نخست به هند رسید. دفاع خوب شهاب احمدی و دریافت‌های بی نقص از عبادی‌پور ایران را به بازی برگرداند. اما بازیکنان سرسخت هند سر تسلیم شدن نداشتند. نصر اصفهانی به خوبی آبشارهایش را در فضای خالی زمین حریف می‌نشاند و تک اشتباه سرعتی‌زن هند موجب شد تا تیم ایران در نهایت با امتیاز ۲۸-۲۶ پیروز شود.

ست دوم:

جوانان والیبال ایران در ست دوم کار را مقتدرانه آغاز کردند. تیم هند بدون آنالیزور به این مسابقات آمده بود و کاملا مشخص بود که مقهور تغییر تاکتیک ایران شده است. سید آرش تقوی خیلی خوب بازیسازی می‌کرد. رزاقی با سرویس‌های موجی و تنیسی خود دریافت کننده‌های هند را با مشکل مواجه می‌کرد. ایران در ست دوم کاملا تیم برتر میدان بود. به ازای هر امتیاز هندی‌ها ملی‌پوشان ایران دو امتیاز می‌گرفتند. ایران ست دوم را با امتیاز ۲۵-۱۳ به سود خود تمام کرد. حسین آبادی و نصر اصفهانی در این ست تاثیر بسزایی در پیروزی ایران داشتند.

ست سوم:

شیرینی برد در ست دوم موجب شد بازیکنان ایران در ادامه کار نیز با روحیه بالا کار را دنبال کنند. اگرچه بازیکنان بلندقامت هند چیزی برای از دست دادن نداشتند و انتحاری بازی می‌کردند اما نمایش هماهنگ و منطقی تیم ایران اجازه خودنمایی را به حریف نمی داد. شهاب احمدی، نصر اصفهانی، میلاد عبادی پور و سید آرش تقوی همه بی نقص بازی می‌کردند. ایران برتری سه چهار امتیازی خود را از ابتدای این ست تا پایان بازی حفظ کرد.

سرانجام تیم ملی والیبال جوانان ایران در این دیدار با نتیجه ۳برصفر و امتیازهای(۲۸-۲۶،۲۵-۱۳ و ۲۵-۲۲) هند را شکست داد. شاگردان نفرزاده باید از ساعت ۱۶ فردا به مصاف ویتنام بروند. تیم ملی والیبال جوانان ایران در صورت پیروزی بر ویتنام به جمع چهار تیم برتر این بازی‌ها راه پیدا می‌کند.

در ديگر بازي امروز تیم ملی کره جنوبی با نتیجه ۳ بر صفر تیم ملی تایلند را مغلوب کرد. در این دیدار کره جنوبی موفق شد در سه ست متوالی با امتیازهای ۲۵-۲۰، ۲۵- ۱۹ و ۲۵- ۱۶ حریف خود تایلند را شکست دهد.