به گزارش افکارنیوز،دكتر محمد دادگان در گفتوگو با ایسنا، درباره اختلافهايي كه ميان وزارت ورزش و كميته ملي المپيك در مورد انتخابات پيش روي اين كميته به وجود آمده اظهار كرد: متاسفانه دعواهايي كه شكل گرفته براي بقاي ورزش و سربلندي نام ايران نيست و تنها دو طرف براي بقاي خود تلاش ميكنند اما من ميخواهم اين را بگويم كه كدام يك از دو طرف دعوا مقبوليت اجتماعي و ورزشي دارند كه بعد از تغيير دولت در پستشان بمانند. ميخواهم آنها بدانند كه با توجه به عدم مقبوليت در آينده كسي به آنها پيشنهاد همكاري نخواهد داد.

وی افزود: من از مجلس می‌خواهم که تنها تمام ذهنش را درگیر استیضاح وزیر ورزش نکند. استیضاح حق قانونی مجلس است اما از آن طرف فراکسیون ورزش مجلس و تمامی نماینده‌های مجلس باید درباره برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک حساس باشند. به اعتقاد من مجلس باید شرایطی را فراهم کند که از برگزاری انتخابات در موعد مقرر جلوگیری به عمل بیاید و بعد از انتخابات ریاست جمهوری و مشخص شدن تکلیف دولت، این انتخابات برگزار شود.

دادگان با اشاره به دعواهای سیاسی که میان روسای سازمان تربیت بدنی و روسای کمیته ملی المپیک در تمامی این سال‌ها وجود داشته است نیز گفت: به اعتقاد من جایگاه ریاست کمیته ملی المپیک باید به یکی از قهرمانان المپیک برسد. باید المپین‌ها و قهرمان‌های ما که سابقه کار اجرایی دارند کنار هم بنشینند و سه نفر را برای حضور در مجمع معرفی کنند و از میان این افراد یک نفر به عنوان رییس کمیته ملی المپیک انتخاب شود و یک نفر به عنوان دبیرکل چرا که این جایگاهی است که باید به این قهرمان‌ها برسد.

وی ادامه داد: اگر انتخابات کمیته ملی المپیک در سر موعد مقرر برگزار شود، با پایان انتخابات ریاست جمهوری این اختلافات است که در ورزش دوباره رقم می‌خورد. مجلس باید این موضوع را مد نظر قرار دهد و شرایط را برای برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک بعد از انتخابات ریاست جمهوری فراهم کند چرا که این مسئله تنها راه نجات ورزش از اختلافات آتی است.

رییس سابق فدراسیون فوتبال با اشاره به برکناری برخی از روسای فدراسیون‌ها گفت: تلاش‌هایی که برخی آقایان برای حفظ روسای فدراسیون‌ها کرده‌اند تنها ظاهر قضیه است چرا که آن‌ها می‌خواهند با این کار شرایط را برای ماندن خودشان فراهم کنند در حالی که نه آن‌ها و نه طرف مقابل‌شان هیچ کدام وجاهت اجتماعی و ورزشی ندارند. بعد از المپیک و نتایجی که ورزشکاران گرفتند کدام یک از جامعه ورزش به این آقایان تبریک گفت. چرا که ورزشی‌ها می‌دانند نتایجی که کسب شد کمترین ارتباط را با آنها داشته است.

دادگان در پاسخ به این سوال که اختلافی که بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایجاد شده سابقه‌دار است و بین روسای سازمان‌های تربیت بدنی و روسای کمیته ملی المپیک قبلی اتفاق افتاده است گفت: نمی‌گویم جایگاه هاشمی طبا و مهرعلیزاده ورزش بوده است اما آن‌ها مدیرانی قوی بودند و توانستند برای خود به وجاهتی برسند اما متاسفانه این افراد را هم برنتافتند و برکنارشان کردند.

وي در پايان گفتوگوي خود با ايسنا با اشاره به بازي حساس تيم ملي برابر كره جنوبي گفت: به اعتقاد من بايد از تيم ملي حمايت كرد چرا كه شرايط ويژهاي حكمفرماست. بايد از تيم ملي حمايت كنيم. آلترناتيوي براي كيروش وجود ندارد و او بايد همچنان در پستش باقي بماند. من خودم ساليان سال است كه به ورزشگاه نرفتهام اما تلاش ميكنم با تغيير برنامهي كلاس دانشگاهم بتوانم سهشنبه آينده به ورزشگاه بيايم و در روزي ملي از تيم ملي در ديدار برابر كره جنوبي حمايت كنم.