به گزارش افکارنیوزبه نقل از گل، روند اخراج و برکناری مربیان در لیگ دوازدهم با سرعت بیشتری در حال انجام است. در ۱۱ هفته سپری شده از لیگ برتر ۶ تیم مربیان خود را تغییر داده اند که از این تغییرات ۲ مورد استعفا و ۴ مورد اخراج بوده است. این در حالیست که در ۳ فصل گذشته در یک سوم ابتدایی لیگ تعداد تغییرات حداکثر ۵ مورد بوده است. یحیی گل محمدی سرمربی صبای قم و مهدی تارتار سرمربی گهر به میل خود جدا شدند و امید هرندی(داماش) فرهاد پورغلامی(ملوان) خوزه کاستا(نفت آبادان) و رسول کربکندی(ذوب آهن) نیز اخراج شده اند.

در لیگ یازدهم و در این مقطع از فصل ۵ تغییر روی داده بود و صمد مرفاوی(مس کرمان) و حمید درخشان(شاهین بوشهر) استعفا داده و مهدی دینورزاده(داماش)، احمدی سنجری(مس سرچشمه) و لوکا بوناچیچ نیز اخراج شده بودند.

در لیگ دهم نیز تا هفته یازدهم ۵ تغییر روی نیمکت های مربیان روی داده بود: رسول کربکندی(راه آهن)، لوبیشا تومباکوویچ(استیل آذین) و محمود یاوری(صبای قم) اخراج و محمد احمدزاده(پیکان) و اکبر میثاقیان(شهرداری تبریز) نیز استعفا داده بودند.

در لیگ نهم نیز تا هفته یازدهم فقط ۴ تغییر مربی روی داده بود و حمید کللی فرد(شاهین بوشهر) و لوکا بوناچیچ(فولاد) برکنار و خداداد عزیزی(استقلال اهواز) و علیرضا منصوریان(پاس همدان) استعفا داده بودند.