به گزارش افکارنیوزاکبر فلاح یکی از منتقدان صریح و جدی فدراسیون کشتی در گفتگو با مهر به بدهی های میلیاردی و تعداد زیاد حقوق بگیران خطیب اشاره کرد و گفت: نخستین کاری که حجت اله خطیب در همان روزهای ابتدایی حضورش به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی انجام داد، اعمال تغییر و تحولات طوفانی و غیرمنطقی در بدنه فدراسیون بود که در نهایت باعثشد بسیاری از افراد غیرمتخصص و دور از کشتی دوباره به فدراسیون راه پیدا کنند.

وی افزود: این جماعت تازه وارد که مدتها از عرصه اجرایی فدراسیون دور بودند با حضور خطیب در فدراسیون کشتی، فرصت را غنیمت شمرده و به عنوان حقوق بگیران جدید و همسفران دائمی تیم های ملی در تورنمنت های بین المللی، جایگاه تازه ای در این عرصه بدست آوردند. متاسفانه حضور این افراد در فدراسیون کشتی، چیز دیگری به جز پرداخت های مالی سنگین و افزایش بدهی ها برای فدراسیون نداشت و در نهایت باعثشد رقم بدهی های میلیاردی خطیب روز به روز بالاتر رود.

سرمربی اسبق تیم کشتی آزاد جوانان ایران که در زمان حضورش در این عرصه نتایج چشمگیر و قابل توجهی را کسب کرد، ادامه داد: سرپرست موقت فدراسیون کشتی با این ذهنیت که می تواند بسیاری از اهالی دورمانده از کشتی را به نفع خود جمع کند و حقوق های آنچنانی به آنان بدهد، فدراسیون را متحمل هزینه های سنگینی کرد که مطمئنا این بدهی ها برای مدیر بعدی فدراسیون بسیار مشکل ساز خواهد شد.

فلاح تصریح کرد: این رفت و آمد دوستان و مشاوران خطیب در فدراسیون کشتی در حالی اتفاق افتاد که بسیاری از مربیان سازنده مثل مربیان قهرمانانی همچون قاسم رضایی، امید نوروزی و … که در المپیک لندن خوش درخشیدند همچنان با بی مهری و کم لطفی متولیان فدراسیون همراه هستند و حتی برای ادامه همکاری به اردوهای تیم ملی هم دعوت نمی شوند!

مربی سازنده تهرانی در خاتمه بر لزوم شفاف سازی بدهی های فدراسیون کشتی توسط کارشناسان معتمد ورزش کشورمان تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی از افراد مورد وثوق خطیب، مدام درحال همراهی ملی پوشان در سفرهای خارجی هستند که این اقدامات به جز صرف هزینه های میلیونی، هیچ منفعتی برای کشتی ندارد. مطمئنا مسئولان ورزش کشور باید به این وضعیت رسیدگی کرده و نظارت دقیقی بر پرداخت های فدراسیون کشتی داشته باشند.