به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهرعلی فتح الله زاده، در خصوص مشکلات مالی باشگاه استقلال و امکان معاوضه بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس در نیم فصل ضمن بیان مطلب فوق گفت: محور های اصلی نشست روز گذشته من با مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص طرحها و فعالیت های مشترک اقتصادی دو باشگاه و راهکارهای دریافت اعتبارات دولتی بود و صحبت خاصی در خصوص انتقال ساموئل یا معاوضه بازیکنان دو تیم نشد و این موضوع را به نیم فصل موکول کردیم چون در این خصوص توافق کلی داشته ایم.

وی درهمین خصوص افزود: هدف اصلی ما از این توافق کلی با باشگاه پرسپولیس ترانسفر کردن بازیکن است و پس از آن معاوضه بازیکن با تیم پرسپولیس برای ما اهمیت دارد ضمن اینکه اگر پرسپولیسی ها بخواهند به ما بازیکنی نیز بدهند باید مورد بررسی و تایید کادر فنی ما قرار بگیرد.

فتح الله زاده تاکید کرد: ما اصرار براینکه بازیکنی از پرسپولیس بگیریم نداریم چون بر اساس سیاست های خود عمل می کنیم ضمن اینکه اگر پرسپولیسی ها در نیم فصل به ما بازیکن ندهند و فقط پول بدهند آیا این موضوع به منزله پیروزی وموفقیت پرسپولیسی ها نسبت به ماست؟وی در خصوص مشکلات مالی بازیکنان و کادر فنی استقلال گفت: در حال حاضر ما با در اختیار دادن چک های اسپانسرها به بازیکنان مشکلات مالی آنها را تا حدودی حل کرده ایم و هر بازیکنی به طور میانگین ۴۰ درصد از قرارداد خود رادریافت کرده است البته در نشستی که روز سه شنبه به اتفاق اعضای هیات مدیره با وزیر ورزش و جوانان داشتیم ایشان قول دادند به محض ابلاغ مصوبه مجلس بودجه تعیین شده را در اختیار باشگاه های استقلال و پرسپولیس قرار خواهند داد.

مدیرعامل باشگاه استقلال درخصوص استعفای قلعه نویی نیز خاطر نشان کرد: دلیل استعفای قلعه نویی بیشتر به خاطر فشارهایی است که به وی وارد شده، چون با وجود مشکلات مالی بازیکنان نمی‌توانند به خوبی خواسته‌های مربی را انجام دهند. اما وقتی قلعه نویی دید که بازیکنان با تمام وجود کار می‌کنند و مشکلات مالی تیم همچنان وجود دارد از استعفا صحبت کرد.

فتح الله زاده تاکید کرد: مطمئن باشید تا وقتی من استعفا ندهم قلعهنویی نیز استعفا نمی دهد اما اگر شرایط به همین شکل پیش برود ماندن معنایی ندارد چون آستانه تحمل ما نیز حدی دارد.